آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182319
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1395 10:33
تعداد بازدید : 931

چگونه گوشی را در زمان کم،حداکثر شارژ کنیم

تمام شدن باتری گوشی زمانی که بیرون از خانه یا محل کار هستیم، معضلی است که برای همه ما پیش آمده و دسترسی به جایی برای شارژ مجدد گوشی نداریم.

فناوران - بنابراین تا بازگشت به خانه یا محلی که بتوانیم گوشی را شارژ کنیم باید تحمل کنیم. گاهی هم پیش می آید که مدت کوتاهی تا زمان خارج شدن از منزل یا محل کار، تازه به یاد می آوریم که گوشی شارژ ندارد و زمان زیادی دوام نمی آورد. بنابراین می خواهیم در این زمان کم شارژ باتری گوشی را به حداکثر برسانیم. در این حالت چه کاری باید انجام دهیم.
در این گزارش به راهکارهایی می پردازیم که امکان شارژ سریع آیفون و گوشی های آندرویید را در مدت بسیار کوتاه تا حد امکان فراهم می سازد.

1- از شارژر قدرتمند استفاده کنید
یکی از بهترین روش ها برای شارژ سریع گوشی های هوشمند استفاده از شارژرهای اصل و قدرتمند است. بنابراین توصیه می شود از شارژ اصلی و متعلق به خود گوشی استفاده شود.
روش دیگر استفاده از شارژرهای Fast Charging است. در حالی که شایعاتی مبنی بر آسیب زدن به باتری گوشی درصورت استفاده از این نوع شارژرها منتشر شده، به گفته بسیاری از کارشناسان این نوع از شارژرها روی باتری گوشی اثر منفی نمی گذارند.
2- گوشی را در حالت پرواز قرار دهید
زمانی که عجله دارید تا گوشی شما زودتر شارژ شود، بهتر است آن را در حالت پرواز قرار دهید تا هیچ نوع سیگنالی دریافت نکند و از هیچ سرویس شبکه ای برخوردار نباشد. این موضوع باعث می شود که گوشی با سرعت تقریبا دو برابر حالت عادی شارژ شود.

3- گوشی را از قاب خارج کنید
زمانی که گوشی داخل قاب قرار داشته باشد، گرم می شود و وقتی دستگاه گرم شود با سرعت کمتری عملیات شارژ صورت می گیرد. بنابراین اگر گوشی داخل قاب قرار دارد بهتراست از قاب خارج شود تا سریع تر شارژ شود.

4- در حالت شارژ از گوشی استفاده نکنید
معمولا توصیه می شود هنگامی که گوشی به منبع الکتریسیته متصل و در حال شارژ است از آن استفاده نشود. 
بر این اساس زمانی هم که برای شارژ شدن گوشی هوشمندتان عجله دارید باز هم توصیه می شود که گوشی را رها کنید مدام از آن استفاده نکنید چرا که با هر بار روشن شدن نمایشگر بخشی از شارژ باتری مصرف می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :