آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182321
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1395 10:36
تعداد بازدید : 665

استخدام راننده برای خودروهای بدون راننده

گوگل بعد از اینکه خودروهای بدون راننده اش را راهی جاده های شهری کرد، این بار تصمیم گرفته است که از این به بعد برای آزمایش این خودروی عجیبش نیرو استخدام کند.

Gizmodo- گوگل به منظور آزمایش میزان امنیت خودروهای خودران ساخت خود به دنبال استخدام افرادی است که در ایالت آریزونا به مدت ۶ تا ۸ ساعت در روز در این خودروها حضور یابند. 
گوگل از سال 2009 طرح آزمایشی استفاده از اتومبیل های بدون راننده خود را در برخی ایالت های کشور آمریکا آغاز کرده است و اکنون قصد دارد تا به منظور گسترش فعالیت های خود و همچنین گرفتن تاییدیه های لازم از سوی مراکز مربوطه، رانندگانی را از ایالت آریزونای این کشور پشت فرمان اتومبیل های خودران خود بنشاند. انجام این آزمایش نشان دهنده تحولی بزرگ است و از نزدیک شدن به زمان عرضه انبوه خودروهای یاد شده خبر می دهد.
سوالی که اینجا مطرح می شود این است که این نیروها برای آزمایش این خودروها باید رانندگی کنند یا دست به سینه در خودرو بنشینند. گوگل اعلام کرده است که این نیروها باید نکات و هر آن چه که در حین رانندگی با آن برخورد می کنند را با مهندسان گوگل در ارتباط بگذارند تا این اشکالات و بازخوردها در کمترین زمان ممکن برطرف و موجب ارتقای عملکرد این اتومبیل ها شود.
یکی از شروط لازم برای رانندگی با خودروهای گوگل، قابلیت تایپ با سرعت 40 کلمه در دقیقه است و همچنین، این افراد باید در طول این دوره، از تمامی اطلاعات و آنچه که میان آنها و مهندسان گوگل رد و بدل می شود به عنوان اطلاعاتی محرمانه محافظت کنند.
برایان تورچلینی، مدیر طرح آزمایش خودروهای بدون راننده گوگل در این خصوص گفت: افرادی که در این دوره استخدام می شوند، نقشی جدید را در پشت فرمان یک خودرو ایفا خواهند کرد و ما به دنبال جذب افراد خاص نیستیم و هر فردی و با هر زمینه شغلی می تواند پشت خودروهای ما بنشیند. البته این افراد باید همگی رانندگان قابلی باشند که توجه کاملی به جاده دارند و به جنبه های اجتماعی این کار هم توجه کنند. شرکت کنندگان در طرح یاد شده همچنین موظف به کنترل دائم جاده و نرم افزارهای نظارتی، نگارش گزارش و ارایه بازخوردهای شفاهی هستند و باید به مسافرت علاقه داشته باشند.
بر اساس این طرح، یک قرارداد 12 الی 24 ماهه با این افراد منعقد خواهد شد و میزان حقوق آنها نیز به صورت ساعتی و به ازای هر ساعت 20 دلار خواهد بود. گفته می شود که رانندگان می توانند حدود 6 تا 8 ساعت در روز را پشت فرمان این خودروها بنشینند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :