آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182333
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1395 10:51
تعداد بازدید : 578

رییس اتاق بازرگانی تهران:

دولت 3 گلوگاه اصلی خروج از رکود را جدی بگیرد

رییس اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد: دولت باید برای ایجاد رونق در بنگاه های تولیدی وضعیت بانک ها را هر چه زودتر سروسامان دهد و برای خروج از رکود هم تک نرخی کردن ارز، حامل های انرژی و حذف قوانین زاید را جدی بگیرد.


فارس- مسعود خوانساری در مورد پیش بینی وضعیت رکود کشور در سال 95 و پیش شرط هایی که لازم است تا بخش های تولیدی از این وضعیت خارج شوند، گفت: خروج از رکود و رشد اقتصادی که صندوق بین المللی پول آن را 4.5 درصد پیش بینی کرده است، 3 درصد از محل نفت و بقیه آن از سایر فاکتورهاست.
وی پیش بینی رشد اقتصادی را واقع بینانه دانست و گفت: صادرات نفت ما از یک میلیون بشکه به نزدیک 2 میلیون بشکه افزایش یافته و قیمت نفت نیز از بشکه ای 30 دلار به حدود 40 دلار رسیده که می توان رشد 3 درصدی را در این حوزه تایید کرد.
رییس اتاق بازرگانی تهران با بیان این که برداشته شدن تحریم ها تا حدی هزینه مبادله کالا را کاهش داده است، افزود: سال گذشته رشد اقتصادی کشور حدود صفر بود که تاثیر خود را بر همه بنگاه ها گذاشت و امسال انتظار بر این است که رکود سال گذشته را نداشته باشیم.
وی بر این نکته تاکید کرد که بانک مرکزی باید عزم خود را جزم کرده تا برای سروسامان دادن به وضعیت نظام بانکی سرعت بیشتری را در پیش بگیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :