آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182335
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1395 10:53
تعداد بازدید : 678

عضو هیات مدیره انجمن زنان کارآفرین مطرح کرد

3 مزیت فناوری اطلاعات برای اشتغال زنان

عضو هیات مدیره انجمن زنان کارآفرین گفت: طی سال های اخیر علیرغم رکود و کاهش میزان اشتغال در کشور، اما به 3 دلیل اشتغال زنان در حوزه IT به ویژه بخش‎های نرم افزاری افزایش یافته است.

فارس- فرحناز مرادی در مورد وضعیت اشتغال زنان در بخش IT اظهار داشت: طی سال های اخیر علی رغم رکود و کاهش میزان اشتغال در کشور، اما افزایش اشتغال زنان در حوزه IT به ویژه بخش های نرم افزاری را شاهد بوده ایم.
عضو هیات مدیره انجمن زنان کارآفرین با بیان اینکه به سه دلیل سهم زنان از اشتغال در حوزه IT افزایش یافته است، افزود: افزایش فارغ التحصیلان، دقت زنان در موضوعات IT و قابلیت دورکاری در این حوزه سبب افزایش اشتغال زنان شده است.
وی اظهار داشت: همچنان که هم اکنون از 9 حوزه کاری انجمن زنان کارآفرین، 27 درصد از اعضا در حوزه های مرتبط با IT فعالیت 
دارند.
وی توضیح داد: در سال‎های اخیر تعداد زنان فارغ‎التحصیل در رشته‎های مرتبط با IT رشد قابل توجهی داشته و همین امر تعداد نیروی انسانی را افزایش داده است.
مرادی اضافه کرد: همچنین زنان به دلیل شخصیت دقیق و پرحوصله در موضوعات نرم‎افزاری بسیاری موفق هستند و بسیار بهتر از مردان از عهده این مشاغل برمی آیند.
این عضو هیات مدیره انجمن زنان کارآفرین تصریح کرد: از سوی دیگر صنعت IT از جمله صنایعی است که قابلیت بسیاری برای دورکاری دارد و این شیوه نیز مورد رضایت بسیاری از زنان است.
وی تاکید کرد: مجموعه این عوامل در نهایت منجر به افزایش اشتغال زنان در حوزه IT در سال‎های اخیر شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :