آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182780
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1395 10:37
تعداد بازدید : 1329

برگزاری مجمع مخابرات ایران با حضور 96/9 درصد سهامداران

45 تومان سود به هر سهم اخابر رسید

چهارشنبه گذشته مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مخابرات ایران، با حضور 96/9 درصد سهامداران در سالن همایش های پژوهشگاه نیرو برگزار و تقسیم 450 ریال سود برای هر سهم تصویب شد.

فناوران- پس از ارایه گزارش های حسابرسی و بررسی و تصویب صورت های مالی مقرر شد به منظور کسب رضایت حداکثری سهامداران و با توجه به ایام مبارک پیش رو  و اعیاد شعبانیه، 450 ریال سود برای هر سهم صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران از تاریخ 15 تیرماه سال جاری توزیع شود.
در این مجمع همچنین اعلام شد که سهامداران عمده پذیرفته اند، پنجاه درصد از سود سهام خود را به شرح سی درصد برای طرح های توسعه ای مصوب و افزایش سرمایه و بیست درصد نیز برای طرح های توسعه آینده که به تصویب هیات مدیره برسد، دریافت نکنند و این مبلغ سرمایه گذاری شود. همانند سال گذشته سازمان حسابرسی کل کشور به عنوان حسابرس و همچنین روزنامه فناوران به عنوان روزنامه رسمی شرکت تعیین شدند. بعد از تصویب موارد فوق رای گیری برای انتخاب اعضای حقوقی هیات مدیره در جلسه انجام و در این بخش، دولت، شرکت توسعه اعتماد مبین، شرکت شهریار مهستان، شرکت گسترش الکترونیک ایران و شرکت سرمایه گذاری استان هرمزگان به عنوان کاندیداهای حقوقی عضویت در هیات مدیره شرکت مخابرات ایران از طرف سهامداران عمده معرفی شدند.
 سهم ۶۲ درصدی مخابرات در بازار ADSL
ملک جعفریان، معاون راهبرد شرکت مخابرات ایران، در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مخابرات ایران، این شرکت را شرکتی بزرگ و با 100 میلیون مشترک اعلام کرد؛ به نحوی که با 30 میلیون مشترک تلفن ثابت، 72 میلیون مشترک تلفن همراه و 4 میلیون مشترک اینترنت، در حال خدمات رسانی به مشتریان خود است و 5 /96 درصد جمعیت ایران زیر پوشش این شبکه عظیم ارتباطی است.
وی گفت: همکاری راهبردی با ذینفعان کلیدی، ارایه خدمات نوآورانه و با کیفیت به مشتریان، تعالی عملکرد در آی تی و شبکه، چابک سازی سازمان و حفظ و توسعه منابع انسانی از اهداف راهبردی این شرکت است. معاون راهبرد شرکت مخابرات ایران، ادامه داد: طبق بررسی های اتحادیه بین المللی ارتباطات راه دور در سال 2015، شرکت مخابرات ایران در شاخص تلفن ثابت، از نظر تعداد مشترکان، رتبه هفتم در جهان و اول در خاورمیانه و در شاخص تلفن همراه، از نظر مشترکان رتبه 21 در جهان و اول در خاورمیانه را دارد.
وی افزود: در سال94 خطوط تلفن همراه مشتریان به بیش از 67 میلیون و 500 هزار خط، پورت مشتریان دیتا به بیش از 4 میلیون و 800 هزار و خطوط ثابت مشتریان  به بیش از 30 میلیون خط افزایش یافت و عملکرد شرکت مخابرات در این حوزه ها بسیار مطلوب بود.
وی ادامه داد:  تعداد پورت های اینترنت پرسرعت بهره برداری شده توسط مخابرات بین سال های 88 تا 93 بیش از 41 برابر شده است. درحالی که تا سال 88 تنها 98 هزار پورت اینترنت پرسرعت در کشور نصب شده بود، در پایان سال 94 این رقم به بیش از 4 میلیون و 800 پورت رسیده است. این افزایش، رشد شتابانی دارد و از رشدی 18 درصدی نسبت به سال 93 خبر می دهد.
 ملک جعفریان در خصوص سهم بازار ADSL شرکت نیز گفت: سهم مخابرات ایران از 41 درصد در پایان  سال 90، به بیش از 62 درصد در پایان سال 94 رسیده است. همچنین شرکت مخابرات ایران از سال 88 تا پایان سال 94، نزدیک به 14 هزار و 500 میلیارد تومان در بخش های مختلف سرمایه گذاری کرده است.
وی از سیر صعودی مبالغ پرداختی شرکت مخابرات ایران به دولت پس از تبدیل این شرکت به سهامی عام در سال 87 و واگذاری سهام خبر داد و گفت: مجموع ارقام پرداختی شرکت مخابرات ایران به دولت از سال 87 تا پایان سال 94 بیش از 238 هزار میلیارد ریال بوده است.
 ملک جعفریان در پایان اعلام کرد: برنامه های توسعه ای و آتی شرکت مخابرات ایران بالغ بر 15 هزار میلیارد تومان است که با امضاء دو قرارداد مهم در سال جدید وارد مرحله اجرایی شده است.
وی در تشریح این برنامه ها نیز گفت: ساماندهی نحوه تعامل با شرکت ها و اپراتورهای دارای پروانه در راستای ارایه امکانات پایه، یکپارچه سازی ساختار شرکت های مخابرات استانی، هم افزایی حداکثری ثابت و سیار، توسعه توانمندی ها و پیاده سازی نظام های انگیزشی، توسعه ای و مشارکتی از جمله برنامه کاری شرکت در سال 95 است.
 پیشنهاد ۲۵۰ هزار تومانی برای حق اتصال تلفن ثابت
در پایان این مراسم عضو هیات مدیره مخابرات ایران از پیشنهاد هیات مدیره جدید مخابرات برای افزایش حق اتصال تلفن ثابت به ۲۵۰ هزار تومان، افزایش آبونمان به همراه میزان دقایق مکالمه رایگان همراه با ثبات تعرفه مکالمات تلفن ثابت خبرداد.
لطیف وصلی، در حاشیه مجمع مخابرات در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره پیشنهاد مخابرات برای تغییر تعرفه های تلفن ثابت گفت: هیات مدیره جدید شرکت مخابرات ایران پیشنهاد تغییر تعرفه تلفن ثابت در دو بخش افزایش هزینه حق اتصال و افزایش هزینه آبونمان و ثبات تعرفه مکالمات را به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارایه داده است.
عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با بیان جزییات این پیشنهاد توضیح داد: برای تامین حداقل بخشی از هزینه های تاسیس یک خط تلفن ثابت، مخابرات پیشنهاد افزایش هزینه حق اتصال خط تلفن ثابت از 50 هزار تومان به 250 هزار تومان را ارایه کرده است.
وی یادآور شد: هزینه تاسیس یک خط تلفن ثابت از 800 هزار تومان تا یک میلیون تومان برآورد شده است.
وصلی همچنین درباره جزییات پیشنهاد تغییر تعرفه آبونمان گفت: افزایش تعرفه آبونمان در نظر مخابرات است که میزان دقایق مکالمه به ازای افزایش تعرفه پیشنهاد شده است. 
عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: در این پیشنهاد 4 بسته روستا، شهر، مراکز استان و کلان شهر دیده شده که هزینه آبونمان به ترتیب برای آنها از 3 تا 6 هزار تومان تعیین شده است و به تناسب میزان افزایش آبونمان دقایقی مکالمه رایگان نیز ارایه می شود.
به گفته وی در این پیشنهاد، افزایش هزینه هر دقیقه مکالمه مدنظر قرار ندارد. وصلی در پایان گفت: این مجموعه پیشنهادی است که از طرف هیات مدیره جدید شرکت مخابرات ایران به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارایه شده و کمیسیون درباره آن تصمیم گیری خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :