آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182805
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1395 11:7
تعداد بازدید : 910

کاربران در مقابل صلواتی

بهار ادیبان- هفته گذشته ربات تلگرام حرفت را ناشناس بزن، یکی از جنجالی ترین موضوعات شبکه های اجتماعی بود. بسیاری از کاربران با انتشار لینک از دوستان شان می خواستند نظرات و سوالات شان را به صورت ناشناس با آنها در میان بگذارند. اکثر کاربران با انتشار اسکرین شات از سوالات و اظهار نظرهای افراد ناشناس در توییتر توضیحاتی را منتشر می کردند. کاربران از این ربات تلگرامی استقبال زیادی کردند. اما در کنار پیام های ناشناس کاربران، موضوع دیدار فایزه هاشمی با بهاییان، واکنش پدرش و آخرین حکم قاضی صلواتی برای نرگس محمدی از دیگر موضوعات پر بحث شبکه های اجتماعی بود.

 اوایل هفته کاربران با انتشار لینکی از دوستان خود خواستند به صورت ناشناس برایشان پیام بگذارند. ربات تلگرامی که کاری شبیه به سایت Ask.fm می کردند طی چند روز با چنان استقبالی مواجه شد که روزانه یک میلیون و پانصدهزار پیام را جا به جا کرد. تا جایی که به سرور های جدید نیاز پیدا کرد. برخی از رواج فرهنگ پیام دادن به صورت ناشناس انتقاد کردند و عده دیگری ناشناس بودن را فرصتی برای آزادی بیان دانستند. برای خواندن پیام ها و واکنش کاربران می توانید هشتگ #پیام_ناشناس را در توییتر دنبال کنید.
 لغو کنسرت های کیهان کلهر طی هفته گذشته انتقاد بسیاری از کاربران را برانگیخت و موجب واکنش نشان دادن نسبت به عملکرد وزیر ارشاد و نیز دعوت از رییس جمهور برای نشان دادن واکنش شد. بسیاری از کاربران پس از آنکه وزیر ارشاد اعلام کرد در حد بضاعت خود با قوه قضاییه مکاتبه کرده است با انتقاد از عملکرد وی هشتگ #بضاعت را در شبکه های اجتماعی در انتقاد و طعنه به وزیر مورد استفاده قرار دادند. این واکنش ها وقتی اوج گرفت که اعلام شد کنسرت ها به درخواست خانواده شهدا لغو شده است. کاربران در واکنش به این توضیح از سواستفاده برخی مسوولان از خانواده شهدا انتقاد کردند.
 دیدار فایزه هاشمی با چند تن از زندانی های بهایی در مرخصی ماجرا ساز شد. واکنش برخی مسوولان نسبت به این موضوع و اظهار نظر آیت الله رفسنجانی نسبت به این مساله که گفته بود فایزه اشتباه بدی کرده باید جبران کند، واکنش های مختلفی در شبکه های اجتماعی به دنبال داشت.
 آخرین حکم قاضی صلواتی برای نرگس محمدی که کمپینی برای توقف اعدام راه انداخته بود، انتقاد بسیاری از فعالان شبکه های اجتماعی را به دنبال داشت.  قاضی صلواتی که به سبب حکم هایش در ایران شناخته شده است، نرگس محمدی را به دلیل راه اندازی کمپین توقف اعدام به 10 سال زندان محکوم کرده که همراه با دیگر جرم هایش جمعا 16 سال از زندگی خود را باید در زندان سپری کنند. بسیاری از کاربران خواستار بازنگری در صدور احکام فعالان حقوق بشر در کشور هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :