آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182919
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1395 10:38
تعداد بازدید : 463

خط‌های بی‌استفاده تلفن ثابت با افزایش آبونمان پس گرفته می‌شود

افزایش مشروط 700 میلیارد تومانی درآمد سالانه مخابرات

عضو هیات مدیره مخابرات ایران گفت: از محل مصوبه جدید واگذاری امکانات مخابراتی و پیشنهاد افزایش هزینه ثبت نام تلفن ثابت به 250 هزار تومان و افزایش آبونمان در مجموع 700 میلیارد تومان افزایش درآمد سالانه برای مخابرات پیش بینی می شود.

فارس- لطیف وصلی با بیان پیشنهاد جدید مخابرات برای تغییر تعرفه تلفن ثابت، گفت: این افزایش در دو بخش هزینه ثبت نام که به 250 هزار تومان رسید و افزایش آبونمان در 4 سطح با ثبات تعرفه مکالمات بوده است. پیش بینی می شود با این تغییر سالانه 600 میلیارد تومان به درآمد مخابرات اضافه شود.
این عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران افزود: همچنین افزایش درآمد سالانه 100 میلیارد تومانی نیز از محل مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات برای واگذاری امکانات مخابرات به اپراتورها پیش بینی می شود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا این پیش بینی با توجه به شرایط بازار قابل تحقق است، گفت: بازار تلفن ثابت کشش مشترکان جدید را دارد؛ علاوه بر این در الحاقیه ای که سازمان تنظیم مقررات رادیویی به پروانه شرکت مخابرات ایران افزوده، دایری سالانه 500 هزار مشترک جدید تلفن ثابت تکلیف شده است.
وصلی افزود: علاوه بر این هم اکنون 6 میلیون خط تلفن ثابت بدون کارکرد در کشور وجود دارد که علیرغم سرمایه گذاری مخابرات برای دایری این خطوط، اما درآمدی از آنها ندارد.
وی ادامه داد: افزایش هزینه آبونمان شاید باعث شود مشترکانی که از خطوط خود استفاده نمی کنند آنها را به مخابرات بازگردانند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :