آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182960
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1395 11:55
تعداد بازدید : 802

دردسرهای کارت اعتباری کالا برای تولیدکنندگان

رئیس انجمن لوازم خانگی با تشریح دردسرهای طرح کارت اعتباری کالا گفت: چه تفاوتی بین صنعت خودرو و سایر صنایع است که دولت در مدت ۴ روز نزدیک به ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای خودروسازان تأمین کرد ولی فروش اقساطی کالا با مشکلات بسیار همراه است.

فارس- محمدرضا فریوری گفت: اجرای طرح فروش لوازم خانگی با کارت اعتباری مشکلاتی را برای تولیدکنندگان به همراه داشته و در عین حال هیچ اتفاقی برای رفع رکود در این صنعت نیافته است. برخی نمایندگی های فروش نسبت به عرضه کالا با کارت اعتباری اقدام کردند اما با گذشت بیش از سه هفته از کشیدن کارت در دستگاه های کارت خوان این نمایندگی ها، هنوز پولی به حساب تولیدکنندگان واریز نشده است.
رئیس انجمن لوازم خانگی با بیان اینکه اجرای طرح فروش لوازم خانگی با کارت اعتباری بسیار ضعیف بوده است، افزود: گفته می شود حدود 80 هزار کارت اعتباری برای فروش کالا صادر شده که با نواقص اجرایی زیادی همراه بوده است.
وی با بیان اینکه قرار بود فروش لوازم خانگی در این طرح بر اساس کد کالا و با نرخ تعیین شده در سایت صورت گیرد، اما این اتفاق نیفتاد، گفت: به عنوان مثال یک خریدار برای یک محصول 500 هزار تومانی، پنج میلیون تومان کارت کشیده و حالا خواستار دریافت مبلغ اضافه آن است.فریوری توضیح داد: سقف اعتبار کارت های ارایه شده در طرح فروش اقساطی کالا 6 میلیون تومان تعیین شده و همین مساله باعث شده تا برخی خریداران غیر عمدی و یا عمدی با همکاری نمایندگی های فروش نسبت به خرید یک کالای با قیمت پایین اقدام کنند اما کارت را با مبلغ بالاتری در دستگاه بکشند.
 وی با بیان اینکه به اندازه مبلغ موجود در کارت اعتباری، امکان پرداخت وام به ازای کالای خریداری شده به مشتریان وجود دارد، گفت: نظارت دقیقی بر اجرای این طرح وجود ندارد و ممکن است خریدار یک کالای 500 هزار تومانی از وام پنج یا شش میلیون تومانی استفاده کند. وی افزود: در برخی موارد نیز مشاهده شده که یک خریدار برای خرید چهار محصول یکسان کارت کشیده، در حالی که خریدار واقعی هیچ گاه از یک محصول 4 عدد خریداری نمی کند و ممکن است واسطه ها و دلالان برای این خرید اقدام کرده باشند.
رییس انجمن لوازم خانگی اظهار داشت: در یکی از موارد، خریدار برای یک سینک ظرفشویی آشپزخانه با قیمت 150 هزار تومان، 5 میلیون تومان کارت کشیده و حالا می گوید یا سینک 5 میلیون تومانی به من بدهید و یا اینکه بقیه پول مرا پس دهید. این در حالی است که اصلاً سینک 5 میلیون تومانی تولید نمی شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :