آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183033
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1395 10:56
تعداد بازدید : 901

پلیس فتا: والدین نحوه استفاده از ابزار الکترونیکی را به کودکان بیاموزند

رییس اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا با توجه به استفاده روزافزون از تبلت ها و آیپدها به ویژه توسط کودکان و نوجوانان گفت: ضرورت دارد تا خانواده ها نسبت به استفاده صحیح از این تکنولوژی ها، موارد ایمنی ساده را به فرزندان آموزش داده و مراقب باشند تا سیستم های موجود وسیله سوءاستفاده مجرمان نشود.


پلیس فتا- سرهنگ علیرضا آذردرخش افزود: ضرورت دارد تا خانواده ها نسبت به تصویربرداری کودکان از نزدیکان، خانه و خانواده خود نکاتی را به فرزندان گوشزد کنند.
وی با بیان اینکه مجرمان می توانند با نفوذ در این سیستم ها کنترل دوربین و یا حافظه این سیستم ها تصاویر ذخیره شده را به سرقت برده و یا تصویربرداری کنند، ادامه داد: از این رو باید به کودکان آموزش داد تا در استفاده از اینترنت و دانلود برخی نکات ساده ایمنی را رعایت کنند، ضمن آنکه حتما آنتی ویروس سیستم ها به روز باشد.
آذردرخش گفت: یکی از نکاتی که با آن می توان امنیت لازم را برای جلوگیری از اینگونه سوءاستفاده های احتمالی فراهم ساخت، ارایه آموزش های لازم به فرزندان است که تصویربرداری خود را محدود کنند و حتی می توان جلوی دوربین تبلت ها یا آیپدها را چسب زد و نگذاشت فرزندان به راحتی از افراد و محیط خانه به عنوان حریم خصوصی عکس برداری و در حافظ سیستم نگهداری کنند. ضمن آنکه اگر بد افزارهای جاسوسی نیز به سیستم نفوذ کرد دیگر توان تصویربرداری از محیط پیرامون را ندارد.
رییس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ادامه داد: شاهد پرونده ای در این خصوص در پلیس فتا هستیم که عکس های خصوصی قربانی از سیستم تبلت فرزند وی (تصویر برداری بدون اطلاع والدین و در فضای خصوصی خانواده توسط فرزند انجام شده است) به سرقت رفته و حتی توسط بدافزارها از محیط منزل آنها تصویر برداری شده است.
آذردرخش افزود: خانواده ها هنگام استفاده کودکان از تبلت و آیپد و حتی گوشی های هوشمند مراقب باشند و به کودکان خود توصیه های لازم را ارایه دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :