آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183037
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1395 10:59
تعداد بازدید : 807

بدون اعلام برنامه و دلیل

طبقه اول پاساژ علاءالدین در حال تخلیه است

بعد از ضرب الاجل های متعدد دستگاه های قانونی مبنی بر لزوم تخریب طبقه هفتم پاساژ علاءالدین، در طول چند روز گذشته تخلیه بخش هایی از طبقه همکف این پاساژ، باعث به راه افتادن حرف و حدیث های بسیاری شده، اما هنوز مشخص نیست که دلیل این موضوع چیست و چه اتفاقی قرار است در پاساژ علاءالدین بیفتد.

ساحره چمنی
 بر این اساس در حالی که پرونده طبقه هفتم علاءالدین هنوز باز است و در طول یک سال و نیم گذشته، هیچ نهاد و سازمانی موفق نشد تا این طبقه خلاف را تخریب کند، از چند روز پیش عابران و کسبه طبقات مختلف علاءالدین شاهد خالی شدن مغازه های همکف این پاساژ هستند به طوری که اگر از جلوی در ورودی پاساژ علاءالدین از خیابان حافظه رد شوید، فضای داخل پاساژ متروکه به نظر می رسد و از آن ازدحام و رفت و آمد همیشگی خبری 
نیست. 
همین موضوع اما موجب شده حرف و حدیث های بسیاری درباره خالی شدن تعدادی از فروشگاه های طبقه همکف مرکز خرید علاءالدین منتشر شده است.
از سویی گفته می شود که اجاره های چند ده میلیونی و بی رونقی کسب و کار باعث شده تا کاسبان دست از کار بکشند و اقدام به تخلیه مغازه ها کنند.
بر این اساس گفته می شود که بسیاری اقدام به تغییر شغل کرده و معتقدند که این صنف دیگر برای شان سودی ندارد.
 اما برخی از فروشندگان می گویند مدیران پاساژ دلیل این امر را سپردن طبقه همکف به فروشگاه ها به نمایندگی ها اعلام کرده اند.
شایعات حاکی از آن است که برخی از فروشندگان به طبقات بالاتر علاءالدین منتقل شده اند و ظاهرا مدیران درصدد رونق بخشیدن به کسب و کار طبقات بالاتر این مرکز خرید هستند.
این موضوع در حالی اتفاق افتاده که پیشتر کاسبان طبقه همکف تلاش می کردند که مشتریان به طبقات بالاتر علاءالدین منتقل نشوند، اما از زمان رونق گرفتن طبقات بالاتر، مدیران درصدد برآمده اند راه انتقال مشتریان به طبقات بالا را نیز هموارتر کنند. 
این در حالی است که اگر در طول چند سال پیش به پاساژ علاءالدین سر زده باشید، حتما با پله برقی های خراب این پاساژ روبه رو شده اید و مجبور بوده اید که از راه پله های تاریک یا پله برقی های بدون برق و باریک به طبقات بالا عزیمت کنید. یا آسانسورها که یک در میان یا خراب بودند یا فقط طبقه همکف و طبقه آخر توقف می کردند، استفاده کنید و فقط در صورتی می توانستید از این وسایل حمل و نقل استفاده کنید که قصد رفتن به آخرین طبقه را داشته باشید که این موضوع در فصول گرم سال غیرقابل تحمل تر بود، گرچه در فصول سرد سال هم به دلیل عدم تهویه هوا تردد در پاساژ به سختی صورت می گرفت.
به هر حال با اتفاقاتی که اخیرا در طبقه همکف علا ءالدین افتاده هنوز مشخص نیست که علاءالدین رونق خود را از دست داده و فروشندگانش به کسب و کار دیگری روی آورده اند یا این فروشندگان به پاساژ های مجاور کوچ کرده اند یا قرار است نمایندگی های مجاز در طبقه همکف قرار گیرند و به این ترتیب رونقی که سال هاست مراکز رقیب با تلاش و دعوت از نمایندگی ها به دست آورده اند دوباره از بین برود و علاءالدین مثل همیشه شلوغ و پر رونق باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :