آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183948
تاریخ انتشار : 17 خرداد 1395 13:6
تعداد بازدید : 757

خودران گوگل، بوق زدن می آموزد

گوگل در گزارش ماهیانه خود درباره خودروهای بدون راننده خود اعلام کرده است که در اولین گام به این خودرو بوق زدن می آموزد.


آنا- کمپانی گوگل به تازگی اعلام کرده است که می خواهد به خودروی بدون راننده خود بوق زدن آموزش دهد. این خودرو نسبت به حضور خود در میان سایر خودروها هشدار می دهد؛ به عنوان مثال زمانی که راننده ای به طور مارپیچ داخل خطوط اشتباه وارد می شود یا خودرویی حین حرکت در خیابان، حرکتی اشتباه انجام می دهد.
محققان حین آموزش خودروی بدون راننده به آن می آموزند که شرایط فریب دهنده و موقعیت های اشتباه را مانند تفاوت بین روبه رو شدن خودرو با مسیری اشتباه در یک دور سه امتیازی و موقعیتی را که خودرویی در مسیر اشتباه جاده حرکت می کند، تشخیص دهد.
در ابتدای آموزش، بوق تنها داخل خودرو به صدا درمی آمد بنابراین سایر خودروها و رانندگان آن را سردرگم نمی کرد. این اطلاعات به دست آمده سپس به گروه مهندسی فرستاده شد که این نرم افزار را تصحیح کرده بودند.
در حال حاضر، خودروهای بدون راننده بعد از آموزش، می توانند بین موقعیت های مختلف تمایز قائل شوند و بوق را براساس آن موقعیت خاص تنظیم کنند به طوری که در موقعیت های معمولی از دو بوق آرام و کوتاه با واکنش سریع استفاده می شود و این در حالی است که در موقعیت های اضطراری بوق بلند و مداوم به کار می رود.
در واقع، گوگل معتقد است که خودروی برقی تولید این کمپانی در مقایسه با دیگر خودروهای حاضر در خیابان رفتار مناسب تری دارد و تنها زمانی اقدام به بوق زدن می کند که رانندگی ایمن تری را مد نظر داشته باشد و برای جلوگیری از بروز خطر بوق می زند.
مقامات کمپانی گوگل می گویند: هدف ما از آموختن بوق زدن به خودروهای برقی، این است که این خودروها بتوانند مانند یک راننده حرفه ای، کارآزموده و صبور رفتار کنند و امیدواریم خودروهای ما بتوانند پیش بینی کنند که سایر خودروها در مقابل بوق زدن آن چه عکس العملی از خود نشان می دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :