آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183999
تاریخ انتشار : 18 خرداد 1395 10:30
تعداد بازدید : 745

هند دومین کشور پرجمعیت اینترنت دنیا شد

هندوستان با 277 میلیون کاربر اینترنت توانست از آمریکا پیشی بگیرد و شهروندان این کشور به عنوان دومین جمعیت کاربران اینترنت دنیا شناخته شوند.

آنا- شرکت حقوقی KPCB ، به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های سرمایه گذار در «سیلیکون ولی»، در گزارش اخیر خود اعلام کرده که هندوستان با پشت سر گذاشتن آمریکا توانست رتبه دوم پرجمعیت ترین جامعه کاربران اینترنت را در دنیا از آن خود کند. این در حالی است که چین به عنوان پرجمعیت ترین کشور دنیا، مقام اول را در تعداد کاربران اینترنت نیز دارد.
این شرکت در گزارش خود عنوان کرده است که تعداد کل کاربران اینترنت دنیا حدود 3 میلیارد نفر است که به طور تقریبی حدود 42 درصد کل جمعیت جهان را در بر می گیرد.
آمارها نشان می دهد که رشد تعداد کاربران اینترنتی در هند و سایر کشورهای در حال توسعه در مقایسه با کشورهای توسعه یافته محسوس تر است و با سرعت بیشتری پیش می رود.
رشد تعداد کاربران اینترنتی در سال 2015 در هندوستان حدود 40 درصد بود که حدود 10 درصد رشد کاربران را طی چهار سال گذشته در دنیا شامل می شود. البته به رغم رشد قابل ملاحظه ای که در تعداد کاربران اینترنت دیده می شود، همچنان محدودیت هایی از قبیل عدم پذیرش اینترنت در کشورهای در حال توسعه وجود دارد. در بسیاری از مناطق روستایی در حال توسعه نیز به دلیل کمبود ارتباطات پهنای باند اینترنت، استفاده از گوشی های هوشمند تنها گزینه به شمار می رود. اما قیمت گوشی های هوشمند نیز یک مانع محسوب می شود.
در هند، قیمت یک گوشی هوشمند حدود 158 دلار است که این مبلغ حدود 10 درصد میانگین درآمد ماهانه در این کشور است. در اتیوپی، قیمت گوشی هوشمند 262 دلار است که 47 درصد درآمد میانگین درآمد ماهانه کشور را تشکیل می دهد.
در کشورهای پیشرفته قیمت گوشی های هوشمند بالاتر از این مقدار است اما این مبلغ بخش کوچکی از میانگین درآمد ماهانه در این کشورها را، کم تر از یک درصد، شامل می شود.
تلاش های فراوانی صورت گرفته است تا دسترسی به اینترنت ارزان قیمت تر در اختیار مردمی قرار گیرد که ارتباط موبایلی گران قیمتی در اختیار دارند. خدمات پایه رایگان فیس بوک با استفاده از ترکیبی از ماهواره ها، خطوط زمینی و به تازگی به کمک پهپادها مشغول گسترش دسترسی به پهنای باند برای مناطق روستایی جهان است. با سرمایه گذاری مشترک بین ایرباس و یک شرکت استارتاپ، برنامه هایی برای تولید انبوه و عرضه بیش از 900 ماهواره در مدار نزدیک زمین اندیشیده شده است. با وجود آن که برخی از پهنای باندها به بالاترین قیمت اجاره داده خواهند شد، بخش اعظم آن به سمت و سوی پوشش دهی زمین با سرعت بالا و سیگنال های اینترنتی در دسترس حرکت می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :