آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184007
تاریخ انتشار : 18 خرداد 1395 10:36
تعداد بازدید : 760

تبلت روی دست فروشندگان ماند

در ماه های گذشته بازار خرید و فروش نوت بوک و تبلت بیش از سایر کالاها دستخوش رکود بود.

فناوران- به صورتی که برخی از کسبه اعلام کرده اند که میزان تقاضای این کالا در بازار در بیشتر روزها در حد صفر است.
به گفته فعالان بازار، حتی نمونه های ارزان قیمت تبلت نیز مخاطب ندارند.
علی کاشی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر در این زمینه می گوید: کاهش میزان تقاضا برای نوت بوک به دلیل رشد قیمت در بازار و کاهش قدرت خرید است، اما در مورد تبلت باید بگوییم که کاهش تقاضا دلیل دیگری دارد و ان رشد محبوبیت گوشی های هوشمند است.
به گفته این فعال بازار، اگر چه قیمت نیز عامل تعیین کننده ای در این زمینه است، اما در شراط فعلی بسیاری از کاربران گوشی موبایل از این کالا راضی بوده و ترجیح می دهند به جای حمل و استفاده از کالاهای گوناگون از یک گوشی حرفه ای استفاده کنند. به همین دلیل میزان تقاضا برای تبلت کاهش یافته است.
رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران هم با تایید این موضوع می گوید: این روزها میزان تقاضا برای انواع تبلت در بازار در حد چشمگیری کاهش یافته به صورتی که تنها تبلت های ارزان قیمت مخصوص کودکان از فروش برخوردار است.
میرمهدی با اشاره به اینکه تبلت ها دیگر آن محبوبیت همیشگی را ندارند به موبنا گفته است، میزان تقاضا برای بیشتر کالاهای آی تی کاهش یافته است اما می توان گفت که آمار تقاضا برای انواع تبلت به شدت افت کرده به صورتی که فروشندگان امیدی به فروش این کالای ارتباطی در بازار ندارند.وی افزود: ابتدای عرضه تبلت ها معتقد بودند که این محصولات در نهایت جایگزین لپ تاپ ها خواهند شد اما حالا و پس از چندین سال هنوز تبلت ها با اینکه کیبورد، قلم و پردازنده ای بسیار خوب و قوی دارند نتوانسته اند به قدرت لپ تاپ ها در دنیای تکنولوژی غلبه کنند.
وی افزود: تبلت ها نتوانسته اند به قدرت لپ تاپ ها برسند، بلکه در حال شکست خوردن از گوشی های هوشمند بزرگ یا فبلت ها هستند.
بررسی های بازار دیجیتال تهران حاکی از آن است که در شرایط فعلی حتی تبلت های ارزان قیمت نیز تقاضای چندانی در بازار ندارد و بیشتر مشتریان به خرید گوشی های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ روی آورده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :