آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184013
تاریخ انتشار : 18 خرداد 1395 10:49
تعداد بازدید : 685

مرکز آمار: هیچ اطلاعاتی از مردم لو نرفت

رییس مرکز آمار ایران اطمینان داد که هکر سایت اطلاع رسانی این مرکز، به هیچ یک از داده های آماری آن دست پیدا نکرده است.


مهر - عادل آذر درباره حمله سایبری ۱۱ روز قبل به سایت مرکز آمار ایران که برای ساعاتی آن را دسترس خارج کرد، گفت: آنچه که مورد این حمله سایبری قرار گرفت، سایت اطلاع رسانی مرکز آمار ایران بود و اتصالات دیتابیس و شبکه اطلاعاتی ما به هیچ وجه مورد حمله قرار نگرفته است.
وی افزود: کاری که آنها توانستند انجام دهند، این بود که در فرصتی که ما داشتیم زیرساخت های کارمان را آماده می کردیم و در واقع در بازه کوتاهی که مراقبت ها روی سایت اطلاع رسانی ما کم شده بود، صفحه اول همین سایت را برای مدت نیم ساعت، مورد حمله قرار داده بودند و تصویری از یک پیام را آنجا قرار داده بودند.
آذر در پاسخ به این پرسش که آیا در همین فاصله آنها توانسته بودند به اطلاعات آماری از این سایت که مربوط به شهروندان بوده است، دست پیدا کنند؟، تاکید کرد: به هیچ وجه، شبکه اصلی اطلاعات آماری ما یک شبکه کاملاً امن و با لایه های امنیتی بسیار بالاست و اساساً در سطح دسترسی اینترنتی نیست که کسی بخواهد با آن ارتباط پیدا بکند اما اینکه این هکر در کجا این حمله را صورت داده و اینکه آیا سازماندهی شده بوده است یا خیر، در دست بررسی مراجع «آی. سی. تی» مربوطه قرار دارد.
آذر با دیگر تاکید کرد: من این اطمینان را به همه شهروندان کشورمان می دهم که تنها سایت اطلاع رسانی مرکز آمار و آن هم صفحه نخست این سایت، هدف این حمله سایبری قرار گرفته و نیم ساعت بعد هم به حالت قبل بازگشت و مجدداً سیستم به طور کامل در کنترل ما قرار گرفت و هیچگونه خطری داده های مرکز آمار ایران را تهدید نکرد، چون هانطور که گفتم آنجا دارای لایه های امنیتی بسیار بالایی است و اساساً روی شبکه های اینترنتی نیست که کسی بخواهد چنین ارتباطی با آن قرار کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :