آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184085
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1395 10:30
تعداد بازدید : 966

هشدار اتحادیه صنف فناوران

کافه نت ها نرخ مصوب ثبت اظهارنامه مالیاتی را اعمال کنند

اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران خطاب به کافه نت دارانی که جهت ثبت اظهارنامه فعالیت می کنند، هشداری جدی داد.

تسنیم- کافه نت ها از جمله واحدهای صنفی ارایه خدمات اینترنتی به حساب می آیند که چند سالی می شود به واسطه افزایش ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت خانگی، حال و روزشان خوب نیست و مراجعات به آنها سال به سال کمتر می شود.
لذا زمان انتخاب واحد دانشگاه ها، فراخوان های ملی نظیر ثبت نام متقاضیان مسکن مهر، ثبت نام کنکور، تکمیل فرم های مالیاتی و مواردی از این دست، تنها انگیزه های ادامه حیات این واحدهای صنفی به شمار می روند و دیگر کمتر کسی حاضر می شود برای ارسال نامه ای الکترونیکی یا مرور وب سایت ها به این اماکن مراجعه کند.
 اغلب خانوارهایی که دارای لینک پرسرعت خانگی نیستند، در موارد یاد شده به کافه نت ها مراجعه می کنند تا امور ضروری شان انجام شود.
 با این حساب، اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران سعی می کند در راستای حمایت از این واحدهای صنفی در بازه های زمانی مختلف و هم زمان با اجرای برخی طرح ها و فراخوان های ملی که نیاز به امور اینترنتی دارد، وارد مذاکره با بخش های متولی جهت استفاده از ظرفیت کافه نت ها شود.
 یکی دو سالی هم می شود که این اتحادیه برای جذب بخشی از ترافیک ایجاد شده در زمان تسلیم اظهارنامه مودیان مالیاتی به سمت کافه نت ها، به رایزنی با سازمان امور مالیاتی می پردازد. در واقع اتحادیه مذکور به دنبال این است که با چنین اقداماتی بقای کافه نت ها را تضمین و ردیف درآمدی ویژه ای برای آنها بازگشایی کند.
هر چند که شرکت پست ایران و دفاتر پیشخوان دولت در این زمینه بسیار فعال هستند و به رقابت با یکدیگر می پردازند اما این موضوع باعث ناامیدی اتحادیه فناوران رایانه تهران نشده و تا جای ممکن به سمت بازگشایی بخشی از ظرفیت های این حوزه برای کافه نت ها رفته است.
امسال نیز هم زمان با اطلاعیه سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر اینکه خردادماه، زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل برای عملکرد سال 94 است، اطلاعیه ای به این شرح صادر کرده است:
به اطلاع کلیه کافه نت داران که در رسته کافه نت فعالیت می کنند، می رساند هر یک از اعضای دارای پروانه کسب یا در دست اقدام که در واحد صنفی خود یا مراکز دیگری جهت ثبت اظهارنامه فعالیت می کنند، می بایست تمام قیمت های اعلام شده توسط اتحادیه را رعایت کنند.
چنانچه هر واحد کسبی قیمت ها را رعایت نکند، IP  واحد صنفی مورد نظر توسط اتحادیه قطع خواهد شد و سازمان تعزیرات حکومتی جریمه ای را برایشان در نظر می گیرد. بنابراین آنها موظفند جهت رعایت حقوق مصرف کننده قیمت ها مصوب را در نظر داشته باشند و حق دریافت هیچ مبلغی مازاد بر این هزینه ها وجود ندارد.
 درصورت شکایت از واحد صنفی، طبق ماده 27 و 28 با افراد برخورد شده و واحد فوق توسط نیروی انتظامی پلمپ خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :