آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184102
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1395 11:21
تعداد بازدید : 604

چاپگر 40 دلاری 30 هزار دلار خرج روی دست فروشنده گذاشت

یک مرد 66 ساله اهل ایالت ماساچوست آمریکا نمی دانست وقتی در حال فروش یک چاپگر از طریق سایت Craigslist است، چه دردسری برای خود به وجود می آورد.


خبرگزاری فارس- وی هفت سال قبل این چاپگر را به قیمت 40 دلار به مرد دیگری فروخت و حدود 35 دلار هم برای جابه جایی آن هزینه پرداخت کرد. اما خریدار چاپگر که یک مرد اوکراینی است، مدعی شده است محصول تحویل داده شده به او معیوب بوده و وی به علت شکسته بودن برخی قطعات، نتوانسته از آن استفاده کند.
این فرد با طرح شکایتی خواستار دریافت غرامت 30 هزار دلاری از فروشنده شده است. فروشنده که داگ کاستلو نام دارد، همچنین باید 12 هزار دلار هزینه به وکیل پرداخت کند. گرش زاودنیک، خریدار 54 ساله این چاپگر که در ایندیاناپولیس زندگی می کند، بارها شکایاتی علیه افراد و شرکت های فناوری به بهانه های مختلف در دادگاه مطرح کرده و بسیاری از وکلا وی را به عنوان یک شاکی پرکار و اهل سو ء استفاده می شناسند.
او معمولا بعد از انجام چند خرید آنلاین مدعی دریافت کالایی خسارت دیده و معیوب شده و از خریدار طلب پول می کند. زاودنیک که در سال 1987 به آمریکا پناهنده سیاسی شده، درخواست های فروشنده چاپگر 40 دلاری برای حل مشکل بدون مراجعه به دادگاه را رد کرده است.
وی ابتدا خواستار دریافت غرامت شش هزار دلاری شده بود که این درخواست در دادگاه رد شد. زیرا بررسی کارشناسی نشان داد آسیب دیدن چاپگر ناشی از پرت شدن آن توسط شاکی بوده است. در سال 2012 زاودنیک شکایت جدیدی را طرح کرده و این بار خواستار دریافت غرامت 30 هزار دلاری به علت کلاهبرداری، نقض قرارداد، تبلیغات دروغین و فشار عاطفی به خود شد. اما دادگاه ادعاهای زاودنیک را در مورد این پرونده و 26 پرونده مشابه رد کرد. 
خریدار مجددا تقاضای تجدید نظر کرده و شکایت جدیدی در مورد توطئه و همدستی کاستلو با قاضی پرونده قبلی و درخواست جریمه 300 هزار دلاری را مطرح کرد. وی این بار خسارت طلب شده خود را هم به مبلغ 600 هزار دلار ارتقا داده است. با توجه به پاسخ ندادن کاستلو به درخواست های دادگاه و عدم طرح درخواست تمدید زمان دادرسی، وی به علت وارد آوردن خسارت مجرم شناخته شده است. او می گوید که هیچ نامه ای از دادگاه دریافت نکرده و حالا برای رسیدگی به موضوع یک وکیل حرفه ای استخدام کرده است. در نهایت در مارس سال 2015 و شش سال بعد از فروش این چاپگر و تغییر قضات پرونده و دست به دست شدن مکرر آن قاضی ویژه پرونده یاد شده به نام جفری ادنز، شاکی آن را مستحق دریافت جریمه 30 هزار دلاری دانسته است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :