آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184105
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1395 11:25
تعداد بازدید : 668

تشریح ۱۰ خواسته بخش خصوصی از جهانگیری

تولید با نرخ سود ۲۲ درصدی محقق نمی شود

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: هیات رییسه اتاق، نامه ای با محتوای ۱۰ درخواست خود را به معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد اقتصاد مقاومتی تقدیم کرد که اگر رسیدگی شود، مشکل کسب و کار کشور حل شده و رونق به وجود می آید.

فارس- سیده فاطمه مقیمی با بیان اینکه دولت باید در چندین مورد اصلاحاتی انجام دهد، تا مشکلاتی همچون بیکاری، رکود و دیگر مسایل اقتصادی حل شود، گفت: هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران طی چند روز گذشته 10 درخواست را طی نامه ای تقدیم آقای جهانگیری معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد اقتصاد مقاومتی کرد که اگر این 10 مورد رسیدگی و برطرف شود، به گونه ای می توان گفت مشکل کسب و کار کشور حل شده و رونق به وجود می آید.
وی ارایه تسهیلات به بنگاه های کوچک و زودبازده را یکی از این درخواست ها عنوان کرد و افزود: اگر قرار باشد به بخش خصوصی کمک شود، باید تسهیلات و وام با بهره کم در اختیار آنها قرار گیرد، نه با بهره بیست و چند درصد و از آقای جهانگیری خواسته ایم که در این زمینه دستور ویژه صادر کند.
مشکلات مالیاتی یکی دیگر از موانعی است که هنوز بر سر راه فعالان اقتصادی وجود دارد و به گفته عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران همه بنگاه ها با این موضوع دست به گریبانند، چرا که مراجعات مکرر ممیزان مالیاتی و نداشتن اعتماد به مؤدیان سبب شده تا همواره مالیات یکی از دغدغه فعالان اقتصادی باشد و در همه جا عدم تسویه مالیاتی مشکل ایجاد می کند.
مقیمی همچنین اصلاح قانون بیمه را یکی دیگر از مواردی برشمرد که در راستای حل مشکلات اقتصادی باید برطرف شود و گفت: طبق مفاد قانونی اداره تامین اجتماعی می تواند تا 10 سال حق رجوع به دفاتر کارگاه ها را داشته باشد و جلوی کارها را بگیرد و هیچ وقت نتوانسته ایم قطعیت از بیمه دریافت کنیم که این خود یکی از دغدغه هاست.
وی اضافه کرد: مضاف بر آنکه بنگاه های کوچک در ابتدای کار خود همواره با دغدغه پرداخت بیمه سنگین مواجه اند، چرا که حتی اگر بازدهی مناسب نداشته باشند، باید بیمه را پرداخت کند.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، ثابت نبودن نرخ ارز را یکی از مواردی عنوان کرد که در نامه 10 بندی از رییس ستاد اقتصاد مقاومتی در خواست شده تا فکری به حال آن بیندیشد، چرا که یک تاجر و یا بنگاه اقتصادی با این وضعیت نمی تواند برای ورود به اقتصاد برنامه ریزی کند.
مقیمی وضعیت بیکاری در جامعه را در حد وحشتناک عنوان کرد و افزود: جوان دانش آموخته ما به دلیل نداشتن ثبات کاری نمی تواند برای وضعیت زندگی خود برنامه ریزی کند، پس چگونه می توان گفت رونق اقتصادی در کشور اتفاق می افتد و کار به جایی رسیده که حتی مقام معظم رهبری هم در چند روز اخیر بیکاری را دغدغه اصلی کشور عنوان کردند.
وی افزود: تا زمانی که تولید داخلی رونق نگیرد و ظرفیت سازی نشود، کسب و کار ایجاد نشده و در نهایت مشکلاتی همچون رکود و تورم نیز حل نخواهد شد.
عضو هیات رییس اتاق بازرگانی تهران پاشنه آشیل حل نشدن قاچاق کالا و ارز در کشور را مغایرت های قانونی بین مرجع قانونگذار و دستگاه های مجری دانست و افزود: همگن نبودن قوانین نه تنها مشکلی را حل نکرده، بلکه دردسرساز شده و قاچاق همچنان پیشتاز است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :