آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184210
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1395 11:2
تعداد بازدید : 723

رییس شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی اعلام کرد

صادرات موفق کنسرسیوم شرکت های دانش بنیان نرم افزار و بازی

رییس شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی و رییس پارک علم و فناوری گیلان گفت: تاکنون به واسطه کنسرسیومی که در این پارک تشکیل شده، محصولاتی در ۳ حوزه به کشورهای اروپایی، امریکایی و حاشیه خزر صادر شده است.

فناوران-
در خصوص صادرات هر چه بیشتر محصولات دانش بنیان به سایر کشورها گفت: برای تحقق این امر، ۲ اقدام را تحت عنوان تشکیل کنسرسیوم در پارک علم و فناوری گیلان و فن بازار ملی تشکیل داده ایم.
وی افزود: این کنسرسیوم برای صادرات محصولات دانش بنیان به کشورهای حاشیه خزر و سایر کشورها در این پارک تشکیل شده است.
وی گفت: 25 شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری گیلان در این کنسرسیوم فعالیت می کنند.
متقی طلب با بیان اینکه تاکنون محصولاتی توسط این کنسرسیوم به سایر کشورها صادر شده، گفت: عمده فعالیت این کنسرسیوم برای صادرات محصولات دانش بنیان بوده که هم اکنون هم در حال انجام است.
رییس پارک علم و فناوری گیلان گفت: تاکنون صادرات محصولاتی در حوزه آب و فاضلاب، بسته بندی محصولات و حوزه نرم افزاری مانند بازی به کشورهای حاشیه خزر، کشورهای اروپایی و امریکایی شده است و هنوز هم صادرات این محصولات به این کشورها ادامه دارد.
دبیر فن بازار ملی ایران اظهار کرد: از سوی دیگر، فن بازار ملی ایران تشکیل شده تا بستر مبادلات فناوری محصولات دانش بنیان ایجاد شود.
وی گفت: تسهیل مراحل راه اندازی و فعالیت شرکت های دانش بنیان اعم از اخذ پروانه و مجوز، امور واردات و صادرات، بیمه و رفع موانع استقرار آنها در شهرها، ساماندهی فن بازارهای عمومی و ایجاد فن بازارهای تخصصی در حوزه های اولویت دار کشور و حمایت از ایجاد مراکز ارایه خدمات پشتیبان «ایده تا بازار» از جمله اقدامات ملی مربوط به فن بازار است.رییس شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی، وضعیت شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد علم و فناوری ایران در زمینه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان را قابل قبول دانست و گفت: شرکت های ایرانی از توانمندی و ظرفیت بسیار خوبی برخوردارند که باید با شناسایی بازارهای هدف و برنامه ریزی صحیح، این توانمندی ها را در حوزه های فرا مرزی به ویژه کشورهای همسایه و کشورهای اسلامی به کار گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :