آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184213
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1395 11:7
تعداد بازدید : 494

مودیان مالیاتی

مراقب کدفروشان باشند

دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: مودیان مالیاتی مراقب فعالیت غیرقانونی شرکت های کاغذی که با هدف سودجویی و انتفاع نامشروع، اقدام به کدفروشی و صدور فاکتورهای جعلی می کنند، باشند.

فناوران- دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور در این اطلاعیه عنوان کرد: سازمان با ساز و کارهای مختلف، اقدامات متقلبانه و غیرقانونی افراد سودجو و فرصت‎طلبی که با تاسیس شرکت‎های صوری و فاقد فعالیت واقعی، اقدام به ارایه فاکتور‎های جعلی، صوری و غیرواقعی یا سواستفاده از شماره اقتصادی (کد فروشی) به منظور زمینه‎سازی فرار مالیاتی می کنند را رصد می کند.
بنابر این اطلاعیه، این سازمان تاکنون فهرستی از 1500 شرکت کاغذی که به این اقدام مجرمانه مبادرت ورزیده اند را به منظور آگاهی عموم مردم، بر روی درگاه سامانه الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده (به نشانی EVAT.IR)  قرار داده است.
در ادامه این اطلاعیه آمده است، در اصلاحیه جدید قانون مالیات‎های مستقیم، تمامی موارد جاعلانه و متقلبانه از قبیل تنظیم دفاتر، اسناد و مدارک خلاف واقع و استناد به آن و همچنین معاونت در ارتکاب این اعمال ، «جرم» تلقی شده و مرتکبان این اعمال مجرمانه، برابر ماده 274 قانون مالیاتهای مستقیم، به مجازات های قانونی (از جمله پرداخت جریمه، حبس، محرومیت از برخی حقوق قانونی و...) محکوم خواهند شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :