آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184230
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1395 11:23
تعداد بازدید : 759

مزایای کارت های گرافیک گیگابایت برای اورکلاکینگ

اورکلاک کارت گرافیک با استفاده از نرم افزارهای اختصاصی شرکت های تولید کننده روند ساده و سریعی دارد. اما در پشت پرده، مجموعه ای از فناوری ها و تجهیزات پیشرفته به کار می رود تا قطعات امکان فعالیت پایدار در فرکانس های بالاتر را داشته باشند. کارت های گرافیک گیگابایت از ویژگی هایی حرفه ای و مهندسی شده برای اورکلاکینگ بهره می برند که در ادامه به معرفی برخی از آنها می پردازیم.

 مرتب سازی تراشه ها با Gauntlet
اورکلاک پردازنده گرافیکی برای کاربران نیمه حرفه ای و حرفه ای در اولویت قرار دارد. به همین دلیل کیفیت چیپ گرافیکی باید در سطح بالایی داشته باشد. از این رو گیگابایت برای محصولات سری Xtreme Gaming و G1 Gaming از روش مرتب سازی Gauntlet بهره می برد که تضمین کننده کیفیت پردازنده گرافیکی از طریق استفاده از GPU های دستچین شده است. قابلیت دستیابی به فرکانس بالاتر و پایداری بیشتر در حالت اورکلاک، دو مزیت مهم برای پردازنده های انتخاب شده با روش مرتب سازی Gauntlet است.
 بایوس اختصاصی برای LN2
اورکلاک حرفه ای با استفاده از نیتروژن مایع راه حلی عالی برای ثبت فرکانس بالاتر از حد معمول است. پس از نصب تجهیزات مورد نیاز، باید فرکانس مورد نظر را به دفعات مورد بررسی قرار دهید تا در نهایت مقدار پایدار را به دست آورید. گیگابایت برای سرعت بخشیدن به روند اورکلاک حرفه ای، بایوس اختصاصی LN2 را در نظر گرفته که بالاترین فرکانس هسته و حافظه با فشردن کلید اختصاصی، اعمال می شود.
 مدار تغذیه با تجهیزات Ultra Durable
کارت های گرافیک مرجع معمولا از مدار تغذیه ای بهره می برند که برای استفاده از فرکانس استاندارد و کارخانه ای مناسب است. اما در حالت اورکلاک به مدار تغذیه قدرتمندتری نیاز دارید و اگر به مدت طولانی قصد استفاده از کارت گرافیک در حالت اورکلاک شده دارید، پایداری کارت به کیفیت و قدرت مدار تغذیه وابسته است. گیگابایت در محصولات سری Xtreme Gaming و G1 Gaming از مدار تغذیه قدرتمند با تجهیزات اختصاصیUltra Durable استفاده می کند. ماسفت های به کار رفته در مجموعه Ultra Durable در دمای به مراتب کمتری فعالیت می کنند و کاهش دما سبب افزایش پایداری می شود. از سوی دیگر با کاهش حرارت مدار تغذیه و بهبود کیفیت ولتاژ شاهد افزایش طول عمر کارت گرافیک خواهیم بود.
 چوک و خازن مشابه با Titan-X
تجهیزات مدار تغذیه شامل چوک و خازن به کار رفته در کارت های حرفه ای گیگابایت مشابه با قطعات به کار رفته در کارت گرافیک افسانه ای Titan X است. 
 نرم افزار OC GURU II
نرم افزار OC GURU II برای اورکلاک آسان و اعمال تغییرات در سیستم خنک کننده کارت های گرافیک گیگابایت طراحی شده است. این نرم افزار تحت ویندوز، امکاناتی مانند افزایش فرکانس هسته و حافظه گرافیکی، به روز رسانی مستقیم درایور و بایوس، تغییر ولتاژ و تنظیم سیستم خنک کننده را به ارمغان می آورد. با بهره گیری از OC GURU II قادر به تغییر نورپردازی و رنگ در سیستم خنک کننده محصولات سری Xtreme Gaming خواهید بود.
  منبع:آواژنگ


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :