آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184950
تاریخ انتشار : 1 تیر 1395 10:44
تعداد بازدید : 618

یک حیوان خانگی روباتیک هوشمند

دومگی (domgy) یک حیوان خانگی روباتیک مجهز به هوش مصنوعی است که چهره شما را تشخیص می دهد.

موبنا- این روبات توسط شرکت چینی روبو (Roobo) معرفی شده است و از پاییز امسال با قیمتی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار در وب سایت ایندی گوگو عرضه خواهد 
شد.
دومگی از فناوری هوش مصنوعی اختصاصی روبو استفاده می کند و یک دوربین در قسمت صورت نمایشگر لمسی آن برای شناسایی کاربر، اعضای خانواده و دوستان وی بکار گرفته شده است. 
کاربر می تواند به دومگی دستور دهد تا وی را دنبال کند یا از طریق فرمان های صوتی به گشت زنی بپردازد.
این حیوان خانگی روباتیک می تواند به عنوان یک سگ نگهبان نیز انجام وظیفه کند. هنگامی که دومگی فردی ناشناس را می بیند اقدام به عکسبرداری یا فیلمبرداری از وی کرده و به اپلیکیشن اختصاصی خود روی گوشی هوشمند کاربر ارسال می کند. 
از آنجا که این روبات سیستم عامل اندرویید را اجرا می کند قابلیت های دیگری مانند کمک به چگونگی یافتن مسیر از طریق سرویس گوگل مپس را نیز دارد.
دومگی نسبت به جایی از بدن خود که کاربر لمس می کند واکنش نشان می دهد. اگر قرار بود دو روبات وال-ئی و ایو در انیمیشن وال-ئی صاحب فرزند شوند، دومگی با چشمانی بزرگ، سری با قابلیت حرکت و طراحی سفید رنگ منحنی خود می تواند بهترین گزینه برای تصور ظاهر بچه آنها باشد.
یک امتیاز دومگی نسبت به یک حیوان خانگی واقعی توانایی صحبت کردن به زبان های انگلیسی و چینی است و کاربر می تواند بین صداهای مرد یا زن یکی را انتخاب کند. این در شرایطی است که شرکت روبو قصد دارد در بروزرسانی های آینده پشتیبانی از صحبت به ۱۰ زبان را به دومگی اضافه کند.
دومگی با یک بار شارژ کامل باتری خود می تواند ۴ تا ۶ ساعت فعال باشد و هنگامی که شارژ باتری آن رو به اتمام است به صورت خودکار به داک شارژ خود 
برمی گردد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :