آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185055
تاریخ انتشار : 2 تیر 1395 10:29
تعداد بازدید : 799

از 4 ماه دیگر

صندوق نوآوری و شکوفایی به شتاب دهنده ها وام می دهد

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: هیات امنای صندوق با ارایه تسهیلات به شرکت های شتاب دهنده موافقت کرد و پرداخت این تسهیلات تا 4 ماه دیگر آغاز می شود.

مهر- بهزاد سلطانی در سومین مراسم رونمایی از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در خصوص آخرین تصمیمات جلسه هیات امنای صندوق  گفت: هیات امنا با توجه به درخواست های مکرر شرکت های دانش بنیان و با در نظر گرفتن شرایط اجرای طرح ها و بررسی تجربیات صورت گرفته طی عملکرد دو سال گذشته تصمیماتی را در راستای افزایش اختیار هیات عامل در سقف تصویبی طرح ها اتخاذ کرده است.
وی افزود: به این ترتیب سقف برخی خدمات و تسهیلات صندوق به طرز مناسبی افزایش یافت و شرکت های دانش بنیانی که برای اجرای طرح های خود در سقف مالی پیشین صندوق با مشکل مواجه بودند، می توانند به منظور استفاده از این تسهیلات طرح های توجیه فنی-اقتصادی خود را  از نظر سقف ریالی ارتقا دهند.
وی گفت: این شرکت ها می توانند طرح های جدید را به صندوق ارایه دهند تا از تسهیلات جدید برخوردار شوند.
همچنین در جلسه هیات امنای صندوق موافقت شد برای حمایت بیشتر از تکمیل چرخه تجاری سازی شرکت های تولیدی دانش بنیان صنعتی دارای فعالیت دانش بنیان، تسهیلات تولید صنعتی که برای احداث خطوط تولید، خرید و نصب ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرد، از ۲۰ به ۳۰ میلیارد تومان افزایش یابد.
سلطانی تاکید کرد: بدیهی است شرکت های حایز شرایط با داشتن طرح توجیه فنی و اقتصادی مورد نیاز  می توانند از این سقف تسهیلاتی بهره ببرند.
وی ادامه داد: سقف این تسهیلات ماقبل صنعتی از یک به ۱۰ میلیارد  تومان رسیده است؛ در واقع این تسهیلات ۱۰ برابر افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه تسهیلات شرکت های تخصصی تجاری سازی (شتاب دهنده ها) نیز ۶ برابر افزایش یافته است، گفت: سقف تسهیلات شرکت های تخصصی تجاری سازی که قبلا ۵۰ میلیون تومان بوده و عمدتا برای تجهیز دفاتر کاری استفاده می شود، به سقف ۳۰۰ میلیون تومان ارتقا یافت.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: طرح های تصویبی در این صندوق  برابر با ۱۰۶۷ طرح بوده که ارزش ریالی آن برابر با ۶۴۰ میلیارد تومان است.
سلطانی در خصوص تسهیلات شرکت های شتاب دهنده گفت: برای اجرای دقیق تر قانون و حمایت از توسعه فعالیت های دانش بنیان، هیات امنا با ارایه تسهیلات به شرکت های شتاب دهنده ای که از اجزای نظام توسعه اقتصاد دانش بنیان محسوب می شوند، موافقت کرد.
وی با بیان اینکه تا ۴ ماه آینده این خدمات ارایه خواهد شد، گفت: این شرکت های شتاب دهنده خدمات متمرکز به شرکت های دانش بنیان ارایه می کنند.همچنین مقرر شد برای تامین محل استقرار این نوع شرکت ها امکان تامین دفاتر کاری تا ۳۰ درصد پایین تر از قیمت واقعی روز فراهم شود.
وی ادامه داد: امیدواریم شرکت های دانش بنیان دانشگاهی که از نوع خطرپذیر هستند، فعال شوند تا بتوانیم از طرح هایی که در این شرکت ها قرار می گیرند، حمایت کنیم.
سلطانی گفت: اکنون بیش از ۹۷۵ میلیارد تومان طرح در صندوق نوآوری و شکوفایی به تصویب رسیده که یک سوم آن به شرکت ها پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه ۱۶۳ طرح خاتمه یافته فنی هستند، گفت: در حال حاضر ۱۵۰۰ طرح در دست بررسی هستند و قرار است تا پایان سال ۱۱۰۰ طرح به صندوق وارد شود؛ ارزش ریالی این طرح ها برابر با ۳ هزار میلیارد تومان است.وی افزود: آمادگی داریم نرخ تسهیلات صندوق را کاهش دهیم.
سلطانی با بیان اینکه شرکت های کوچک باید به سرمایه گذاری های خطرپذیر روی بیاورند، گفت: اگر شرکتی محصول آماده داشته باشد، صندوق می تواند در قالب لیزینگ به آن شرکت وام دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :