آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185057
تاریخ انتشار : 2 تیر 1395 10:33
تعداد بازدید : 690

کل سیستم گمرکات سه روز از کار افتاد!

پیشوایی گفت: از شنبه این هفته تا عصر دیروز، ۳ روز کامل است که کل سیستم گمرک کشور قطع است.

نسیم آنلاین- مجتبی پیشوایی، یک وارد کننده مواد اولیه با انتقاد از وضعیت نا بسامان گمرک در روزهای اخیر گفت: اوضاع در گمرکات کشور خوب نیست و اکثر فعالان اقتصادی با مشکل رو به رو هستند. چراکه از روز شنبه سیستم کل گمرکات کشور قطع شده است.
وی افزود: متاسفانه مسوولان بدون اینکه زیرساخت های لازم را فراهم کنند، سیستم گمرک را یکپارچه کرده اند و شرایطی ایجاد شده که سیستمی که نباید یک ثانیه هم قطع شود، سه روز است که قطع شده است.
این فعال اقتصادی گفت: مهم ترین عواقب خطرناکی که مشکلات این روزهای گمرک برای اقتصاد کشور ایجاد کرده است، رونق بیشتر انبارداری و تعطیلی خط تولید کارخانجاتی است که منتظر مواد اولیه هستند. مسوولان گمرک مدتی است بدون اینکه زیر ساخت ها را مهیا کنند، سیستم تشریفات گمرکی را اینترنتی کرده اند و از ابتدای شروع این سیستم، روزی نبوده که سیستم گمرکات قطع نباشد و ترخیص کارها مدام از این موضوع گله دارند.
پیشوایی افزود: از شنبه این هفته تا دیروز، سه روز کامل است که کل سیستم گمرک کشور قطع است. ما برای ترخیص کالا از شنبه منتظر وصل شدن سیستم گمرک هستیم. با چند گمرک دیگر هم در تماس هستیم ولی آنها هم وضع را افتضاح توصیف می کنند.
وی گفت: معلوم نیست خساراتی که مشکلات سه روز اخیر گمرک بر فعالان اقتصادی تحمیل کرده، بر عهده کیست. بالاخره یک ارگان باید در این زمینه پاسخگو باشد. هزینه دموراژ، انبارداری، فساد کالا در گمرک و  انتظار مواد اولیه بسیاری از کارخانجات بر عهده کیست؟
این فعال اقتصادی با انتقاد از اینترنتی شدن سیستم گمرک گفت: وقتی ما در تهران، جهت دانلود یک کلیپ 20 ثانیه ای  مشکل و قطعی داریم، چه اصرار هست که سیستم را اینترنتی کنند؟ 
روش مند باید بستر را آماده کرده و سپس سیستم راه اندازی می شد. درست نیست که با روش آزمون و خطا بخواهیم مسایل گمرک را حل و فصل کنیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :