آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185058
تاریخ انتشار : 2 تیر 1395 10:36
تعداد بازدید : 914

GNAF پروژه اقتصاد مقاومتی می شود

مدیرعامل شرکت پست در کارگروه اجرای پروژه نشانی استاندارد مکانی ملی تاکید کرد: با توجه به اهمیت استراتژیک طرح GNAF در رونق کسب و کار کشور در تلاش هستیم این مهم را به عنوان یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی در هیات دولت به تصویب رسانیم.

شرکت پست - حسین مهری: مقرر شده است این طرح  بزرگ در کلان شهر تهران به عنوان پایلوت اجرایی شود تا بتوانیم با استخراج مشکلات و ارایه راهکارهای مناسب و موثر، آن را  به بهترین نحو در کشور اجرا کنیم.
وی با بیان این که در حال حاضر شیوه نامه اجرایی طرح GNAF تهیه و تدوین شده است، افزود: اعضای کارگروه باید نظرات و پیشنهادات خود را در اسرع وقت در این خصوص اعلام کرده تا شیوه نامه نهایی در کمیسیون دولت الکترونیکی به تصویب برسد.
مهری با بیان این که اساس طرح GNAF را داده های صحیح در بخش های مختلف کشور تشکیل می دهد، تاکید کرد: اشتراک گذاشتن آمار و اطلاعات سازمان ها می تواند نقش مهمی در تسریع روند بهنگام سازی اطلاعات ایفا کند.
وی گفت: دستگاه های مسوول بتوانند با مشارکت و هم افزایی در جهت اجرای این پروژه ملی گام های اساسی بردارند.
مدیرعامل شرکت پست با بیان برگزاری نشست شورای راهبری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور وزیر ارتباطات گفت: با توجه به اهمیت اقتصادی طرح های GNAf، سیماک و کد پستی که می تواند فضای کسب و کار را رونق اساسی بخشد مقرر شد این سه پروژه به عنوان طرح های اقتصاد مقاومتی به تصویب هیات دولت برسد.
وی استانداردسازی نشانی را مهم ترین هدف کمیته نشانی برشمرد و یادآور شد: رسیدن به نشانی های استاندارد حمایت همه جانبه سازمان های دخیل در امر آدرس گذاری بویژه سازمان شهرداری ها و دهیاری ها را می طلبد.
مهری درخصوص تدوین استاندارد ملی نشانی تاکید کرد: کمیته نشانی با بررسی های فنی در این خصوص  پایه و اساس مشخصی را برای استانداردسازی نشانی ها در مناطق شهری و روستایی پیش بینی کند تا به عنوان مبنا استفاده شود.
مدیرعامل شرکت همچنین شهرهای اصفهان و مشهد را به عنوان دو کلان شهر پایلوت طرح اعلام کرد و گفت: با توجه به ساختار متفاوت این دو کلان شهر لازم است GNAF در این دو نیز اجرایی شود تا زیرساخت های لازم و مشکلات شناسایی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :