آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185062
تاریخ انتشار : 2 تیر 1395 10:43
تعداد بازدید : 751

درخواست وزیر صنعت از جهانگیری برای احیای کارت خرید کالا

به دنبال شکست اجرای مرحله نخست کارت اعتباری خرید کالا، وزیر صنعت با ارسال نامه به معاون اول رییس جمهور پیشنهاد کرد تمام کارکنان دولت مشمول دریافت کارت اعتباری خرید کالا شوند.

تسنیم- اواخر مهرماه سال گذشته بود که دولت، بسته رونق اقتصادی خود را رونمایی کرد که براساس یکی از طرح های این بسته قرار شد کارت اعتباری خرید کالای با دوام ایرانی در اختیار متقاضیان قرار گیرد تا به این وسیله نه تنها رونق به بازار برگردد بلکه بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی هم برطرف شود.
براساس برنامه‎ریزی ها در 18 آبان ماه جزییات طرح کارت اعتباری خرید کالا توسط وزارت صنعت و بانک مرکزی اعلام شد که مطابق آن در فاز نخست، حسب تقاضای امور اداری دستگاه ها، فرم هایی در اختیار آنان قرار می‎گرفت که به کارکنان و مستمری بگیرانی که مایل به دریافت کارت خرید کالای ایرانی هستند، ارایه شود. در ادامه مقرر شده بود پس از تکمیل و ارسال فرم های درخواست متقاضیان توسط دستگاه ها، بانک های عامل کارت ها را صادر کرده و از طریق دستگاه های مربوطه در اختیار متقاضیان قرار دهند.
تعلل مسوولان و عدم هماهنگی آنها در اجرایی شدن این کارت باعث شد در نهایت اردیبهشت ماه امسال اجرایی شدن آن کلید بخورد اما از همان روزهای نخست، بسیاری از تولیدکنندگان با گلایه از اینکه مردم خریدی با این کارت ها انجام نمی دهند، معتقد بودند فروش تولیدکنندگان در قالب این طرح بسیار اندک است و مردم بیشتر ترجیح می دهند به نمایندگی ها مراجعه و کارت ها را نقد کنند. ناموفق بودن طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی باعث شده تا  نیمه خرداد ماه امسال جلسه ای در سازمان مدیریت و برنامه ریزی با حضور مسوولان مربوطه برگزار و دلایل آن ارزیابی شود. مسوولان وزارت صنعت و سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی که در این جلسه حضور داشتند، ضمن اعتراف به این موضوع که مردم هیچ استقبالی برای خرید کالا در قالب این طرح نداشته اند، تأکید کردند که باید دلایل شکست این طرح ارزیابی دقیق شود.اما اخیراً خبر رسیده وزیر صنعت با ارسال نامه ای به معاون اول رییس جمهور پیشنهاد کرده که تمام کارکنان دولت مشمول دریافت این وام شوند. به دنبال ارسال این نامه جلسه ای میان تولیدکنندگان و مسوولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی هم برگزار شده و قرار است طی دو روز آینده نظر نهایی سازمان مدیریت برای فاز جدید اجرای کارت اعتباری خرید کالا اعلام شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :