آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185067
تاریخ انتشار : 2 تیر 1395 10:52
تعداد بازدید : 951

رد 310 سایت گردشگری بی مجوز زده شد

آخرین بررسی های جامعه گردشگری الکترونیکی ایران حاکی از فعالیت 310 سایت گردشگری فاقد مجوز است که به مرکز ملی فضای مجازی و پلیس فتا برای پیگیری و برخوردهای قانونی معرفی شده است.

ایسنا - حسن تقی زاده انصاری، رییس جامعه گردشگری الکترونیکی ایران گفت: براساس تفاهم نامه ای که با سازمان میراث فرهنگی و با همکاری شورای عالی فضای مجازی و پلیس فتا داریم، گزارش تخلف ها و سایت های غیرمجاز را برای برخوردهای قانونی شناسایی و متخلفین را به دستگاه های مجری معرفی می کنیم.
رییس جامعه گردشگری الکترونیکی ایران درباره نحوه تشخیص مجاز یا غیرمجاز بودن این سایت ها توضیح داد: نخست باید مطمئن شوند که آیا آن سایت معتبر است که می توان از طریق لوگوی بانک ها و نیز سایت های مرتبط با موسسات و تاسیسات گردشگری دارای مجوز سازمان میراث فرهنگی و گردشگری یا سازمان هواپیمایی کشوری که در این سایت ها درج می شود، متوجه این موضوع شد.
به گفته انصاری، برای رزرو و خرید بلیت هواپیما، هتل، روادید، تور، بیمه و سایر خدمات سفر، حتما از سایت شرکت های مسافرتی و گردشگری مجاز استفاده شود. همچنین باید تعهدات درج شده مربوط به هر یک از خدمات سفر به دقت مطالعه شود و نسخه ای از قرارداد و شرایط آن شامل زمان ورود و خروج، امکانات، تشکیلات و سایر جزییات سفر را حتما بررسی و دریافت کنند.
او گفت: هرگز از سایت های ناشناس و بی ارتباط با شرکت های مسافرتی و هتل ها که با عناوین و نرخ های جذاب، قصد سوءاستفاده از مسافران و گردشگران را دارند، خرید نکنید و همچنین هنگام خرید و پرداخت آنلاین هزینه در سایت ها، اگر به سایت اصلی بانک متصل نشدید، هرگز اطلاعات بانکی خود را وارد نکنید.
وی در عین حال پیشنهاد داد، حتی المقدور از خرید آنلاین با دسترسی به سرویس های بانکداری اینترنتی در محیط های عمومی مانند کافی نت ها یا رایانه های ناشناس، خودداری و در صورت لزوم به استفاده و خرید اینترنتی، حتما از ذخیره کردن رمز اینترنتی خود صرف نظر کنید. علاوه بر این اطلاعات شخصی به ویژه اطلاعات بانکی خود از جمله رمز دوم کارت های اعتباری و تاریخ انقضا را در هیچ سایتی ذخیره نکنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :