آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185071
تاریخ انتشار : 2 تیر 1395 10:58
تعداد بازدید : 773

با اصلاح تعرفه‌ای صورت می‌گیرد

هزینه استفاده از شبکه ملی اطلاعات، یک سوم اینترنت

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت درباره قیمت استفاده از شبکه ملی اطلاعات گفت: هزینه سرویس های داخلی یک سوم سرویس اینترنت بین الملل محاسبه می شود.

ایسنا- محمدجواد آذری گفت: بر اساس برنامهباید چهار مرکز تبادل ترافیک داده شبکه ملی اطلاعات در کشور ایجاد شود. پس از بهره برداری از مرکز اول در تهران در روز جهانی مخابرات، مرکز دوم در شیراز و با حضور ۱۴ سرویس دهنده خدمات دسترسی و تولید کننده محتوا فعالیت خود را آغاز کرد. دو مرکز دیگر هم مطابق برنامه تا پایان ماه مبارک رمضان به بهره برداری خواهد رسید.
وی گفت: استفاده از تکنولوژی CDN در شبکه ملی اطلاعات با بهره برداری از NIX شیراز الزام آور بود و برای اولین بار خدمات رایانش ابری و CDN در این مرکز توسط بخش خصوصی در قالب شبکه ملی اطلاعات بطور گسترده استفاده شد.
او در خصوص آمادگی استان فارس برای خدمات مراکز داده در کنار این مرکز گفت: در حال حاضر مرکز داده شرکت ارتباطات زیرساخت با ظرفیت ۶۰ رک و مرکز داده سازمان فناوری اطلاعات با ظرفیت ۱۶ رک به مرکز تبادل ترافیک داده شیراز متصل و آمادگی سرویس دهی به متقاضیان را دارند و طبیعتا  صنعت مراکز داده در شیراز از این پس مقرون به صرفه خواهد بود و باید منتظر اقدامات بخش خصوصی نیز در این حوزه بود.
آذری در خصوص کیفیت و قیمت سرویس و زمان آغاز بهره برداری از شبکه ملی اطلاعات نیز گفت: وزیر ارتباطات  با توجه به قولی که برای بهره برداری در شهریورماه داده، شخصا مدیریت پروژه شبکه ملی را بر عهده گرفته و هفته ای دو جلسه ثابت برای پیگیری این مهم با تمامی 
دست اندرکاران برگزار می کند که امیدواریم به تاریخ مورد نظر برای بهره برداری برسیم.
وی تصریح کرد: در خصوص قیمت نیز مدل تعرفه ای بنا بر مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات اصلاح شده و به گونه ای خواهد شد که قیمت سرویس های داخلی یک سوم سرویس اینترنت بین الملل محاسبه شود. مقوله کیفیت نیز یک امر مهم است که کارگروهی با مدیریت سازمان فناوری اطلاعات و عضویت تمام اپراتورها و شرکت زیرساخت تشکیل شده تا کیفیت شبکه ملی اطلاعات را مرتبا پایش و بهبود بخشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :