آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185077
تاریخ انتشار : 2 تیر 1395 11:15
تعداد بازدید : 762

اینترنت نامحدود محدود شد

عضو دبیرخانه شرکت های PAP گفت: در مدل جدید سرویس اینترنت نامحدود، سقف مصرف منصفانه و تفکیک پهنای باند داخلی از خارجی لحاظ شد.

فارس- محمدعلی یوسفی زاده از تغییر مدل سرویس اینترنت نامحدود با تصمیم کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد.
عضو دبیرخانه شرکت های PAP افزود: در مدل جدید برای اینترنت نامحدود، با تعیین سقف مصرف منصفانه، حداکثر دانلود محدود می شود.
وی گفت: همچنین در مدل جدید، پهنای باند مصرفی کاربر به دو بخش پهنای باند داخلی و پهنای باند خارجی تفکیک می شود که دارای هزینه متفاوت و سقف مصرف متفاوت است و قابلیت تبدیل به یکدیگر را نیز دارند.
یوسفی زاده گفت: اعمال این روش، نیازمند تغییرات فنی است که پس از ابلاغ به احتمال زیاد مهلت شش ماهه یا یک ساله ای برای تبدیل روش های فعلی به روش جدید به شرکت ها ارایه خواهد شد.
عضو دبیرخانه شرکت های PAP یادآور شد: شزکت های اینترنتی روش جدید را پس از ابلاغ رگولاتوری اجرایی خواهند کرد.
براساس این گزارش، پیش از این نایب رییس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران از برنامه اصلاح تعرفه اینترنت نامحدود خبر داده بود. به گفته علی توسلی، تعرفه اینترنت نامحدود در ایران گران است و باید ارزان تر شود.
وی توضیح داده بود: برداشت از اینترنت نامحدود در ایران «هر چه خواستی دانلود کن» است که برای شرکت توجیه ندارد و برای مصرف کننده نیز گران است. در حالی که در اغلب مدل‏های جهانی و در کشورهای اروپایی و آمریکایی اینترنت نامحدود برای مثال سرویس 100 گیگ ماهانه با سرعت 20 مگ است.
توسلی گفته بود: در نبود تعرفه مشخص درباره اینترنت نامحدود شاهد دامپینگ مخابرات در این بخش هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :