آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185207
تاریخ انتشار : 5 تیر 1395 11:38
تعداد بازدید : 597

نمایندگان بخش خصوصی خطاب به وزیر ارتباطات

سیستم بانکی آمادگی ارایه تسهیلات به فعالان ICT را ندارد

برخی نمایندگان بخش خصوصی شامگاه روز سه شنبه مهمان وزیر ارتباطات شدند تا به صحبت های رودررو با محمود واعظی بپردازند. اما این دیدار در شرایطی برگزار شد که به نظر می رسید نمایندگان این بخش کمتر به بیان دغدغه های تخصصی خود پرداخته و تنها به برخی کلی گویی ها اکتفا کردند.


ایسنا- ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای در صحبت های خود درخصوص وام وجوه اداره شده گفت: اگر در این زمینه از وزارت ارتباطات تشکر کنیم، ممکن است همکاران ما انتقاداتی داشته باشند. به هر صورت ما در سازمان نظام صنفی کارگروه هایی را ایجاد کرده ایم تا بر این حوزه کار کارشناسی صورت بگیرد.
وی همچنین از آمادگی سازمان نظام صنفی رایانه ای برای همکاری در حوزه های مختلفی مانند امنیت و سخت افزار و غیره یاد کرد و افزود: در این حوزه ها نیز کمیته هایی در سازمان نظام صنفی مشغول فعالیت هستند.
امیرحسین سعیدی دیگر فعال بخش خصوصی نیز در این مراسم گفت: معمولا در صحبت هایی که صورت می گیرد، نمایندگان دولت های مختلف از اقدامات مثبت خود می گویند؛ اما بهتر آن است که دولت ها به جای تعریف از مشکلات شان بگویند.
وی در ادامه با تاکید بر اهمیت توجه به حوزه ICT و تاثیر این بخش در شفافیت اقتصادی و کاهش فسادها گفت: در چنین بحث هایی بحث آبروی نظام تعریف می شود، اما متاسفانه دولت گاهی به دلیل بالابودن هزینه ها ممکن است برخی پروژه ها را به انجام نرساند، در صورتی که در فضای مناسب بخش خصوصی می تواند به این عرصه ورود کرده و به شدت از هزینه های دولت بکاهد.
بیدآبادی، دیگر فعال خصوصی حاضر در این جلسه به وجود شرکت های شبه دولتی در مناقصات پروژه ها پرداخت و این موضوع را از جمله مشکلات برشمرد.
وی همچنین از نبود آمادگی سیستم بانکی برای ارایه تسهیلات به فعالان عرصه ICT یاد کرد و گفت: حتی اگر در این حوزه وامی هم داده شود، سود آن بسیار بالا خواهد بود.
این فعال بخش خصوصی کمبود نیروهای متخصص را نیز از دیگر دغدغه های این حوزه برشمرد و ادامه داد: حتی زمانی که نیروهای انسانی با مهارت بالا تربیت می شوند، این افراد با درآمدهای بیشتر توسط شرکت های شبه دولتی 
جذب می شوند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :