آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185215
تاریخ انتشار : 5 تیر 1395 11:54
تعداد بازدید : 896

قهرمانانِ بی مسوولیت

علی اصلان شهلا- رییس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اظهارنظری شتابزده، دو، سه روز است بر سر افزایش تعرفه تلفن ثابت شهر را به هم ریخته و خود را به عنوان سوژه شماره یک بخش ارتباطات رسانه ها معرفی کرده است. اینکه مصاحبه محمود نوابی شتابزده بوده است، پیش از آنکه نظر معاون اول رییس‎جمهور یا بیانیه شرکت مخابرات ایران بوده باشد، به اذعان خود وی رسیده است.

نوابی در گفت وگو با رسانه ها به طور شگفت انگیزی به غیرحرفه ای و بی اطلاع بودن خود اعتراف می کند و می گوید: امروز خبر افزایش تعرفه تلفن ثابت را در رسانه ها خواندم... امیدوارم صحت نداشته باشد... باید مخابرات پول های اخذ شده را به مردم بازگرداند.
همین اظهارنظر کوتاه نشان می دهد رییس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در جایگاه یک قاضی برای حمایت از هر دو گروه و به عنوان کسی که اظهارنظرهایش جنجال آفرین و تعیین کننده است، نه تنها به خود زحمت نداده مطالعه بیشتری درباره ماجرا داشته باشد؛ بلکه حتی همان خبر رسانه ها را هم درست نخوانده است که تعرفه به تازگی تصویب شده و هنوز پولی اخذ نشده است که بخواهد برگردانده شود.
این اظهارنظر غیرمسوولانه اما قهرمانانه، رییس سازمان حمایت را به تیتر نخست رسانه ها بدل کرد تا جایی که محمد شریعتمداری، معاون اجرایی رییس جمهور ناچار شد برای رفع و رجوع این سخنان نسنجیده توضیح دهد.
نکته بعدی روال قیمت گذاری در کشور است که به نظر می رسد زمان اصلاح آن فرا رسیده است. نهادهای متعددی در کشور وجود دارد که هر کدام به کار قیمت گذاری مشغول بوده و خود را محق می دانند. برای مثال در ماجرای همین تعرفه تلفن های ثابت، هنوز شورای رقابت پا به میدان نگذاشته و بعید نیست در روزهای آینده رییس آن شورا هم خبر افزایش تعرفه را از رسانه ها بشنود و با قوانین پرابهام و وجود نهادهای موازی، افزایش تعرفه ها جنجال دیگری را تجربه کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :