آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185496
تاریخ انتشار : 9 تیر 1395 11:41
تعداد بازدید : 887

امنه؟ امن نیست

شبکه های اجتماعی با تاروپود روزمره بسیاری از ما درهم تنیده شده است. ما شادی ها، موفقیت ها، توقعات، گلایه ها، رویدادها، ناراحتی های خود و دوستان مان را هر روز در شبکه های اجتماعی در معرض نمایش قرار می دهیم؛ با سوآرم چک این می کنیم کجاییم، در اینستاگرام محیط کار، زندگی یا اماکن تفریحی دوست داشتنی مان را و دوستان مان را نشان می دهیم، در توییتر نظرات، اعتقادات، انتقادات، پیشنهادات، حسی که داریم، اهداف، برنامه ریزی ها و بسیاری از موضوعات شخصی خود را منتشر می کنیم، در فیس بوک ارتباط با دوستان مان، برنامه هایی که در آن شرکت می کنیم، موضع گیری های مان درباره موضوعات مختلف را فاش می کنیم، در اسنپ چت از لحظات خود فیلم گرفته و به اشتراک می گذاریم. شبکه های اجتماعی به مثابه دایره ای شده که همه چیزمان را روی آن می ریزیم. چطور می توانیم با این همه افشاگری امنیت اطلاعات مان را تامین کنیم و حریم خصوصی مان را امن و امان نگه داریم؟

کیوان صفی
 از انتشار عکس از مهمانی های خصوصی در شبکه های اجتماعی خودداری کنیم.
 از ثبت آدرس محل ِ زندگی خود در اپلیکیشنی مانند سوآرم بپرهیزیم.
 در انتخاب دوستانی که به آنها اجازه می دهیم سوآرم ما را دنبال کنند، دقت کنیم و آگاه باشیم لزومی ندارد غریبه ها بدانند پاتوق ِ ما کجاست؟ یا معمولا روزها در چه مسیرهایی تردد می کنیم.
 در صورتی که دوست داریم اطلاعات شخصی در صفحات مان در شبکه های اجتماعی منتشر کنیم، بهتر است از امکان پرایوت کردن پروفایل مان استفاده کنیم.
 رمز عبورمان در شبکه های اجتماعی را هراز گاهی تغییر داده و از رمز عبوری غیر از سال و ماه تولد، شماره تلفن خانه یا محل کار، شماره شناسنامه، شماره موبایل و اسم خود یا دوستان نزدیک و خانواده مان استفاده نکنیم.
 تنظیمات امنیتی شبکه های اجتماعی مورد استفاده تان را به دقت مرور کرده و در صورت لزوم تغییر دهید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :