آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185640
تاریخ انتشار : 12 تیر 1395 11:45
تعداد بازدید : 509

اصناف در انتظار تصمیم وزیر صنعت

فاضلی: رونق در بخش تولید و فروش باید همزمان باشد

رییس اتاق اصناف ایران درخصوص انتشار نامه ای در رابطه با تعیین سهم اصناف از وام ۱۶ هزار میلیارد تومانی به منظور رونق بخش تولید گفت: در این نامه ضمن ارایه پیشنهادات موردنظر، منتظر پاسخ مکتوب وزیر صنعت، معدن و تجارت هستیم.

ایسنا- علی فاضلی با بیان اینکه تاکنون هیچ گونه تسهیلاتی در اختیار بنگاه های کوچک و متوسط صنفی قرار نگرفته است، افزود: قرار نیست تنها به تولید توجه شود؛ هرچند قبول داریم که تولید به عنوان محور اقتصاد مقاومتی مطرح است، اما باید بپذیریم اگر در بخش خدمات و به ویژه در نظام فروشگاهی سامان دهی درستی را مدنظر قرار ندهیم، یقینا تولید رشد نخواهد کرد.
وی ادامه داد: یکی از ابزارهای رشد و رونق تولید سامان دهی بخش خدماتی و به ویژه نظام فروشگاهی است و به همین دلیل رونق در بخش تولید و نظام فروش باید به صورت همزمان دیده شود.
رییس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه مطالب موردنظر درخصوص نادیده گرفتن اصناف در بخش وام ۱۶ هزار میلیارد تومانی به منظور رونق بخش تولید به وزیر صنعت ارایه شده است، ادامه داد: در پاسخ این مطالبه عنوان شد که صنف و صنعت به صورت همزمان در نظر گرفته شده است، اما ما تاکید داریم سقفی برای اصناف تعیین و ابلاغ شود.
فاضلی افزود: پیشنهادات لازم ارایه شده و ما منتظر جواب مکتوب از طرف وزارتخانه هستیم.
وی با عنوان اینکه مساله اصلی ما چگونگی اخذ این تسهیلات است، گفت: سوال مطرح شده این است که آیا این تسهیلات تخصیص داده می شود یا خیر؟ ما امیدوار به تحقق این اتفاق هستیم؛ هرچند حساب ویژه ای روی آن باز نکرده ایم، اما به دنبال آن هستیم تا برخی دستورالعمل های دست و پاگیر در بخش تولید را حذف کنیم و به مردم اجازه تصمیم گیری دهیم تا در فعالیت های اقتصادی ایفای نقش کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :