آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185644
تاریخ انتشار : 12 تیر 1395 11:48
تعداد بازدید : 521

سامسونگ و هوواوی به دنبال حذف آندرویید

ماه گذشته در برخی شایعات گفته شد شرکت گوگل قصد دارد کدهای داخلی سیستم عامل آندرویید را کمتر از گذشته باز نگه دارد و تغییرات اساسی در ساختار آن ایجاد کند. این گزارش در حالی منتشر شد که منابع آگاه اعلام کردند هوواوی به دنبال کنار گذاشتن آندرویید است.

موبنا- منابع آگاه چند روز قبل در خبرهای تکمیلی اعلام کردند هوواوی کارمندان اسبق شرکت نوکیا را استخدام کرده است تا به کمک آنها برای خود سیستم عامل اختصاصی تولید کند. در این میان سامسونگ هم یک پروژه ویژه را پیش می برد تا به موجب آن بتواند Tizen OS را به سیستم عامل اصلی خود تبدیل کند و از این طریق آندرویید را کنار بگذارد.
ریچارد یو مدیر عامل هوواوی دیروز روی شبکه اجتماعی Weibo چین تایید کرد که شرکت او همچنان به استفاده از آندرویید ادامه می دهد و تا زمانی که آندرویید به عنوان یک سیستم عامل باز ارایه شود، آن را کنار نمی گذارد.هوواوی یک اسکین ویژه موسوم بهEMUI Android را روی گوشی های خود نصب می کند که به طور کلی می توان گفت یک ویرایش ارتقا یافته و کامل تر از هر نسخه آندرویید محسوب می شود. همین مساله باعث شده است تا گوگل تصمیم بگیرد درهای آندرویید را ببندد و از این طریق شرکت های موبایل ساز مجبور شوند یک نسخه واحد از آندرویید را روی دستگاه خود نصب کنند.به هر حال، این روزها نگرانی های فراوانی ایجاد شده است که هوواوی به عنوان سومین تولیدکننده برتر گوشی های هوشمند در جهان آندرویید را برای همیشه کنار بگذارد و این نگرانی ها در رابطه با شرکت سامسونگ هم به صورت مشابه دیده می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :