آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185647
تاریخ انتشار : 12 تیر 1395 11:53
تعداد بازدید : 570

بیلبورد ژاپنی، براساس مدل خودرو تبلیغات پخش می کند

در پاییز آینده قرار است بیلبوردهایی در خیابان های ژاپن نصب شود که به طور خودکار مدل خودروهایی را که از روبه رو می آیند، شناسایی و براساس مدل خودرو، تبلیغات پخش می کند.

CNN- در ماه گذشته، شرکت سامسونگ یک بیلبورد غول آسای 80 در 40 متری در مسکو نصب کرد که مبتنی بر LED مورد استفاده در گوشی گلکسی اس ۷ است. این بیلبورد از فاصله ۲/۲ کیلومتری هم به راحتی دیده می شود و خودروها از این فاصله هم می توانند تصاویر آن را تماشا کنند. 
حالا قرار است بیلبورد جدیدی در ژاپن کار گذاشته شود که گرچه به بزرگی بیلبورد سامسونگ نیست، ولی از فناوری بسیار پیشرفته تری برخوردار است و به نوعی از آینده رسانه های تبلیغاتی خبر می دهد. 
شرکت Cloudian که یک شرکت ذخیره سازی هوشمند اطلاعات است به همراه یک آژانس تبلیغاتی ژاپنی مبادرت به ساخت و نصب این بیلبوردهای هوشمند کرده است و قرار است چندین بیلبورد از این دست درکشورهای آسیایی نصب شود. 
پل ترنر، مدیر بازاریابی شرکت کلودین در مورد این بیلبورد می گوید: این تبلیغات عموما مربوط به نوع ماشینی است که سیستم شناسایی می کند. به عنوان مثال، خودروهای قدیمی تر تبلیغاتی در خصوص آخرین مدل آن خودرو را هدف قرار می دهند، در حالی که رانندگان کامیون ها تبلیغاتی در خصوص نزدیک ترین محل اقامت مناسب کامیون ها را خواهند دید. این تابلوهای تبلیغاتی هوشمند به این صورت آگهی های خود را اعلام می کنند که مثلا می گویند "هی تو که تو مرسدس نشستی! می تونستی به جای مرسدس الان پشت این خودرو باشی".
سیستم تشخیص خودرو اوایل سال جاری توسط دو شرکت کلودین و آژانس تبلیغاتی مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج بسیار عالی را نیز در پی داشته است. با ترکیب یادگیری عمیق و مجموعه ای عظیم از اطلاعات، این سیستم می تواند مدل و نوع خودرو را در 94 درصد موارد به درستی تشخیص دهد.
سیستم ذخیره هوشمند اطلاعات در این بیلبورد با اطلاعات فراوانی از تصاویر ماشین های کارکرده تغذیه شده بود. این اطلاعات شامل 4 هزار تصویر از هر نوع، مدل و سال تولید خودرو است. برنامه ریزان این سیستم این روند را برای 200 خودرو تکرار کرده اند که برابر با تعداد نوع خودرویی است که سیستم قدرت تشخیص آن را دارد.
گفتنی است که دوربینی که روی این بیلبورد نصب شده، قادر است خودروها را از فاصله چند 100 متری ببیند و نوع آن را تشخیص دهد و پس از آن تبلیغات مناسب با خودرو را برای حدود 5 ثانیه نمایش دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :