آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185738
تاریخ انتشار : 13 تیر 1395 10:43
تعداد بازدید : 963

تسهیلات نظام وظیفه برای نخبگان شاغل در شرکت های دانش بنیان

سرپرست امور شرکت‎ها و موسسات دانش‎بنیان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آخرین آمار افرادی که برای فعالیت در شرکت های دانش‎بنیان از تسهیلات نظام وظیفه برخوردار شده‎اند را اعلام کرد.

مهر- محمد صاحبکار خراسانی گفت: مهم‎ترین فعالیت معاونت علمی و فناوری رییس جمهور پشتیبانی از فعالیت‎های تخصصی دانش آموختگان  برتر دانشگاهی که به فعالیت‎های فناورانه در شرکت های دانش بنیان اشتغال دارند، ارایه تسهیلات نظام وظیفه تخصصی است.
وی با بیان اینکه برنامه حمایتی از سربازان برای فعالیت در شرکت‎های دانش‎بنیان اجرایی شده است، گفت: به دلیل اینکه نبود فعالیت فردی که باید سربازی خود را بگذراند، باعث افت فعالیت شرکت دانش بنیان می شود، از این رو درصدد  برآمدیم تسهیلاتی را به این افراد ارایه دهیم که بتوانند همزمان با گذراندن دوره سربازی در شرکت دانش‎بنیان خود فعالیت کنند.
وی افزود: طی چند سال گذشته شرایط انجام خدمت وظیفه تخصصی برای افراد تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان (مانند برگزیدگان المپیادها، برگزیدگان کنکور و غیره) فراهم شده بود و این افراد، پس از گذراندن دوره آموزش سربازی، الزامی به حضور تمام وقت در پادگان ها نداشته باشند و با اجرای موفق یک پروژه تحقیقاتی مورد نیاز دستگاه های دفاعی و دولتی، کارت پایان خدمت خود را دریافت می کردند.
به گفته وی، اما اکنون این  افراد می‎توانند از تسهیلات نظام وظیفه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برخوردار شوند و در شرکت دانش ‎بنیان نیز فعالیت کنند.
دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان گفت: تا کنون ۱۲۱ نفر توانسته‎اند از تسهیلات نظام وظیفه معاونت علمی برخوردار شوند و در شرکت دانش‎بنیان نیز به فعالیت خود ادامه دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :