آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185769
تاریخ انتشار : 13 تیر 1395 11:35
تعداد بازدید : 838

کابل اینترنت پرسرعت گوگل آمریکا را به ژاپن وصل کرد

کابل فیبر نوری گوگل با همکاری پنج شرکت آسیایی غرب آمریکا را از زیر اقیانوس آرام به ژاپن وصل کرد. این کابل در ثانیه ۶۰ ترابیت داده منتقل می کند و پرظرفیت ترین کابل اینترنت است که در کف دریاها نصب شده است.

فناوران- یک کابل فیبر نوری اینترنت که بیش از ۹ هزار کیلومتر طول دارد و آمریکا را به ژاپن متصل می کند با حمایت گوگل در زیر آب های اقیانوس آرام آغاز به فعالیت کرده است. این کابل فیبر نوری با انتقال ۶۰ ترابیت داده در ثانیه پرظرفیت ترین کابل اینترنت جهان است و پیش بینی می شود سرعت اینترنت را در دو سوی اقیانوس به طور قابل توجهی افزایش دهد.
سرعت انتقال داده در این کابل نوری جدید ۱۰ میلیون بار سریع تر از کابل های استاندارد مدرن است.
به جز کمپانی گوگل پنج کمپانی از گروه تله کام آسیا در این پروژه بزرگ همکاری داشته اند. اورز هولتزله، معاون بخش زیرساخت های کمپانی گوگل، در گوگل پلاس در این باره گفت که ظرفیت این کابل از هر کابل زیردریایی دیگری در جهان بیشتر است.
او در صفحه خود نوشت: کاربران اینترنت و مشتریان ما در ژاپن باید متوجه شده باشند که از امروز همه چیز سریع تر شده است. امروز، کابل زیردریایی سریع تر ما بین ژاپن و آمریکا به صورت رسمی آغاز به کار کرد.پروژه کابل در اقیانوس آرام که کابل سریع تر نام دارد ۳۰۰ میلیون دلار هزینه داشته است و مراکز اینترنتی را در لوس آنجلس، سان فرانسیسکو، پورتلند و سیاتل آمریکا به دو مرکز اینترنتی در چیبا و میه در ژاپن متصل می کند.گوگل همچنین در نظر دارد که تا پایان سال جاری میلادی پروژه ساخت کابل بین فلوریدا و برزیل را به انجام رساند.
مایکروسافت و فیس بوک نیز در همکاری با یکدیگر در پی ساخت کابلی در زیر اقیانوس اطلس برای اتصال مراکز اینترنت در ویرجینیا بیچ به بیلبائو در اسپانیا هستند.روزنامه تلگراف گزارش می دهد که تقاضای اینترنت پر شتاب تر با توجه به میزان رو به افزایش دستگاه های مختلفی که روزانه به اینترنت وصل می شوند، نظیر گوشی های هوشمند و تبلت ها و گسترش خدمات رایانش ابری رو به رشد است.
هم اکنون بیش تر جریان داده های اینترنتی جهان از طریق کابل های زیردریایی انجام می گیرد در حالی که پیش از این بیش تر ترافیک اینترنت از طریق ماهواره ها در جریان بود.
قرار دادن کابل در زیر دریا نیازمند کشتی های خاصی است که می توانند روزانه تا بیش از ۲۰۰ کیلومتر پیش بروند.
همچنین از آنجا که فیبرهای نوری که مخصوص انتقال داده هستند بسیار نازکند، باید با لوله، سیم های فولادی و پلاستیک پوشانده شوند تا از آسیب در امان بمانند.کابل ها معمولا در معرض حملات کوسه ها هستند. این نوع حملات یک بار در سال ۲۰۱۴ گوگل را مجبور به تعمیر و پوشاندن بخش هایی از کابل ها با پوشش های کولار کرد. گوگل در همان زمان فعالیت در زمینه ساخت کابل سریع تر را آغاز کرده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :