آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185836
تاریخ انتشار : 14 تیر 1395 10:44
تعداد بازدید : 680

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس:

مشترکان متضرر از افشای اطلاعات ایرانسل شکایت کنند

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس خواستار بررسی ویژه موضوع درز اطلاعات مشترکان ایرانسل توسط قوه قضاییه و شورای عالی امنیت شد.

خانه ملت - نصرالله پژمان فر با بیان دسترسی هکرها به وسیله روبات تلگرام به اطلاعات مشترکین ایرانسل گفت: یکی از وظایف حاکمیت این است که از حریم شخصی افراد مراقبت کند اما متاسفانه حریم شخصی افراد در شبکه های مجازی بارها مورد تعرض قرار گرفته است درحالی که حفظ اطلاعات شخصی مشترکان به قدری اهمیت دارد که دستگاه های امنیتی باید به آن ورود پیدا کرده و مانع چنین سوءاستفاده هایی شوند.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به یقین ضعف هایی در عملکرد دستگاه های متولی وجود دارد، ادامه داد: دستگاه قضایی و شورای عالی امنیت باید به این موضوع به صورت ویژه ورود کند، زیرا کمیسیون فرهنگی مجلس نیز نسبت به آن حساسیت دارد؛ چراکه حریم شخصی افراد مساله مهمی است.
این نماینده با بیان اینکه ایرانسل و دیگر اپراتورها متعهد به حفظ اطلاعات شخصی کاربران هستند، گفت: افراد متضرر می توانند به دستگاه های قضایی شکایت کنند؛ در صورتی که کوتاهی از سوی دستگاه های مرتبط باشد، باید با آن ها برخورد شود و اگر دستبرد هکرها غیرقابل مدیریت بوده، باید برای جلوگیری از تکرار مجدد تدابیر امنیتی لازم در نظر گرفت.
پژمان فر توضیح داد: دستبرد هکرها به اطلاعات شخصی بخشی از مشترکان ایرانسل می تواند مخفیانه در بخش های دیگر نیز در جریان باشد اما معلوم نیست این اتفاق مخفیانه در کدام بخش ها همچون تلگرام یا دیگر فضاهای مجازی در جریان است، به همین دلیل راه اندازی «شبکه ملی اطلاعات» ضرورت دارد.
وی با بیان اینکه تا زمانی که «شبکه ملی اطلاعات» راه اندازی نشود، باز هم شاهد دستبرد به اطلاعات کاربران در شبکه های مجازی خواهیم بود، افزود: وزارت ارتباطات باید نسبت به راه اندازی این شبکه که امنیت کاربران را تضمین می کند، هرچه سریع تر اقدام کند.
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: تاسیس شبکه ملی اطلاعات راه حلی است که در برنامه پنجم توسعه جهت غلبه بر این مشکلات آمده است اما هیچ اتفاقی در راستای راه اندازی این شبکه از سوی وزارت ارتباطات صورت نگرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :