آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185838
تاریخ انتشار : 14 تیر 1395 10:46
تعداد بازدید : 959

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران:

تولید داخلی محصولات الکترونیکی با حمایت دولت به 70 درصد افزایش می یابد

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: اگر بخش خصوصی توسط دولت حمایت شود، به سرعت می توان عمق ساخت داخل تولید محصولات الکترونیکی را از ۴۰ به ۷۰ درصد افزایش داد.

مهر-  مسعود شنتیایی گفت: ایران در سال‎های اخیر به لحاظ تولید محصولات به خصوص محصولات با تکنولوژی بالا، درگیر مسایل داخلی مانند سیاست ها، زیرساخت ها و فقدان حمایت دولت بوده که به آن باید مسایل خارجی از قبیل تحریم ها و عدم علاقه مندی شرکت های خارجی به علت محدودیت های تحریمی به همکاری با شرکت های ایرانی را هم اضافه کرد. اما این مشکل درحال حل شدن بعد از اجرایی شدن برجام است.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران افزود: حدود چهار سال پیش ۳۰ الی ۴۰ شرکت عضو اتحادیه شرکت‎های فنی و مهندسی حفاظت الکترونیکی و شبکه های ایمنی بودند، درحالی که امروز تعداد این شرکت ها افزایش داشته و به ۲۰۰ شرکت رسیده است که این امر نشان می دهد نیاز جامعه به بازار افزایش یافته و شرکت‎ها و فعالان اقتصادی نیز در این حوزه رو به رشد است.
وی گفت: اگر بخش خصوصی توسط دولت حمایت شود، با توجه به سرمایه‎گذاری‎هایی که برای تولید این تجهیزات صورت گرفته، به سرعت می‎توان درصد تولید محصولات را از ۴۰ درصد به ۷۰ درصد رساند. بر این اساس درخواست ما از دولت این است که در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، به طور عملی و واقعی به رشد بخش خصوصی کمک کند.
شنتیایی همچنین درخصوص برگزاری نمایشگاه و جشنواره حفاظت الکترونیک و اتوماسیون گفت: این نمایشگاه از ششم تا نهم مرداد امسال در تهران برگزار می‎شود که هدف از برگزاری آن، بالا بردن سطح علمی تجهیزات و بومی شدن دانش فنی این حوزه در کشور و ایجاد فضای رقابتی سالم و با شور و نشاط علمی
است.
به گفته وی، هوشمندسازی ساختمان ها و مراکز صنعتی، تجاری و مسکونی و محوطه ها و نیز ایجاد ارتباط بین متقاضیان و صاحبان صنایع، واردکنندگان و توسعه بازار بخش خصوصی همچنین در دستور کار این نمایشگاه قرار دارد که قرار است با حضور فعالان داخلی و خارجی از کشورهای چین، کره، تایوان و آلمان برگزار شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :