آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185847
تاریخ انتشار : 14 تیر 1395 11:10
تعداد بازدید : 936

با اجرای طرح پایلوت در یکی از زندان‌های کشور

خانواده ها الکترونیکی به ملاقات زندانیان می روند

در طرح پایلوت دیدار الکترونیکی خانواده ها با زندانیان در آینده ای نزدیک اجرایی می شود.

مهر- سیامک رفعتی، مدیرکل خدمات الکترونیکی قضایی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که آیا قوه قضاییه به دنبال تهیه نقشه جرم در سطوح مختلف نیست، گفت: ثبت جرایم در حوزه های مختلف به نیروی انتظامی بازمی گردد. بااین حال مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در حوزه های قضایی اقداماتی را انجام می دهد. مدیر کل خدمات الکترونیکی قضایی قوه قضاییه  درخصوص ثبت جرایم گفت: در حال حاضر در هر حوزه قضایی که وجود دارد، اطلاعاتی از جمله انواع جرایم، میزان جرایم و میزان خواسته های قضایی در یک نقشه جغرافیایی ثبت و به صورت ماهانه ارایه و بررسی می شود.
وی افزود: البته این طرح فعلا در حد جزییات جرایم در خیابان ها و کوچه ها نیست و در حد حوزه های قضایی اطلاعات وجود دارد.
رفعتی درخصوص سرنوشت اجرای طرح دیدار الکترونیکی خانواده ها با زندانیان گفت: یکی دیگر از مسایلی که از سوی مرکز آمار دنبال می شد، موضوع ارتباط الکترونیکی با زندانیان بود. در همین زمینه پایلوت این طرح به زودی اجرا می شود.
معاون مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: طرح پایلوت یک زندان و یک دفتر خدمات قضایی است و منتظر هستیم تا سازمان زندان ها، زندان مدنظر خود را برای اجرای این طرح معرفی کند تا پس از آن، خانواده زندانیان با حضور در دفتر و به دنبالش دفاتر دیگر، از طریق وب کم و خدمات الکترونیکی با زندانی محبوس در بند خود ملاقات مجازی داشته باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :