آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185850
تاریخ انتشار : 14 تیر 1395 11:14
تعداد بازدید : 582

ساخت تراشه های خاص برای استفاده در رایانه های دارای توان یادگیری

همزمان با تلاش های دو شرکت گوگل و ان ویدیا برای ساخت تراشه هایی که توانایی رایانه ها برای یادگیری را ارتقا می بخشند، اینتل هم در این زمینه عقب نمانده و اعلام کرده است که قصد دارد تراشه های Xeon Phi خود را به همین منظور بهتر کند.


فارس - براساس گزارش منتشرشده از سوی کامپیوترورلد، اینتل می گوید: امکانات و ویژگی های جدیدی را به تراشه های Xeon Phi می افزاید تا آنها را با رایانه های دارای توان یادگیری بیشتر سازگار کند.
به این ترتیب در این نوع رایانه ها نرم افزارهایی نصب شده است که توان آموزش گرفتن دارند و می توان از آنها برای انجام اموری مانند شناسایی افراد و اشیا، تحلیل خودکار داده ها و غیره استفاده کرد.
اینتل ماهیت قابلیت های جدیدی را که به تراشه های Xeon Phi می افزاید، اعلام نکرده است. اما گزارش های رسیده حاکی از این است که نسل جدید این تراشه ها تا سال 2018 از راه می رسد. 
همچنین آخرین نسل از این تراشه ها هفته گذشته با 72 هسته عرضه شده است و بیشتر برای استفاده در ابررایانه ها کاربرد دارد تا رایانه های دارای قابلیت یادگیری.
از سوی دیگر اینتل درحال کار روی مدل های جدید رایانه های قادر به یادگیری
است.
همچنین تراشه های Xeon Phi درنهایت قادر به پشتیبانی از نرم افزار متن باز TensorFlow خواهند بود که به همین منظور توسط گوگل طراحی و عرضه شده 
است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :