آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185946
تاریخ انتشار : 15 تیر 1395 11:28
تعداد بازدید : 851

رگولاتوری اعلام کرد

تمدید اینترنت فقط با اجازه مشترک ممکن است

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: شرکت های مخابرات استانی باید درباره تعرفه و نحوه ارایه خدمات خود به مشتریان به طور شفاف اطلاع رسانی کنند و بدون درخواست و اطلاع مشترکان حق تمدید حجم سرویس اینترنت پرسرعت را برای آنان ندارند.

سازمان رگولاتوری - حسین فلاح جوشقانی گفت: تمدید حجم سرویس اینترنت پرسرعت ثابت (ADSL) برای مشترکان پس پرداخت (post paid) شرکت مخابرات ایران که هزینه ترافیک اینترنت خود را در پایان دوره ماهانه و از طریق قبض تلفن ثابت پرداخت می کنند، تنها با درخواست مشترک امکان پذیر است.
وی گفت: باید درخواست مشترک به صورت کتبی با مراجعه به مرکز مخابراتی یا به صورت الکترونیکی و از طریق پنل کاربری مشترک انجام شود.
فلاح جوشقانی ادامه داد: دریافت کنندگان این نوع سرویس ضمن کنترل مبالغ درج شده در قبض خود، درصورت مشاهده هرگونه اختلاف ریالی می توانند از طریق سامانه 195.ir یا تماس با شماره 195، شکایت خود را ثبت و پیگیری کنند.(سامانه اینترنتی 195 وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات 2 سال است که مسوولیت رسیدگی به شکایت های مردم را از شرکت‎های ارایه کننده خدمات ارتباطی و اینترنتی کشور به عهده گرفته است.)
بر اساس این گزارش معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در هفته های اخیر تعداد مشترکان اینترنت پهن باند ثابت (خطوط پرسرعت اینترنت ADSL) را ۸ میلیون و ۸۲۵ هزار و ۱۰۵ مشترک اعلام کرده است.
بر این اساس در بخش اینترنت، بیشترین تعداد مشترکان مربوط به اینترنت پرسرعت موبایل است که تا پایان سال 1394 بالغ بر ۱۹ میلیون و ۹۸ هزار و ۵۶۰ نفر در کشور از اینترنت پرسرعت متحرک استفاده کرده اند.
بررسی ها نشان می دهد پهنای باند بین الملل از ۶.۰۵ گیگابیت بر ثانیه در سال 1386 به ۵۴۷ گیگابیت بر ثانیه در پایان سال 1394 رسیده است. در همین حال ظرفیت IP داخل کشور نیز در این بازه زمانی از ۳۱ گیگابیت بر ثانیه به ۴ هزار گیگابیت افزایش پیدا کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :