آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185949
تاریخ انتشار : 15 تیر 1395 11:35
تعداد بازدید : 2733

دریافت گواهي كد پستي آنلاین شد

سامانه جديد برخط صدور گواهي كد پستي با امكان دريافت چهار خدمت پيش بيني شده راه اندازي شد.

فناوران- کاظم ميرزايي، مدير كدگذاري شركت پست افزود: با استفاده از اين سامانه هموطنان مي توانند بدون نياز به  مراجعه حضوري به دفاتر پستي براي دريافت كدپستي محل سكونت يا محل كسب و كار خود، دريافت گواهي كدپستي يا ثبت درخواست كدپستي جديد به صورت آنلاین و الكترونيكي  اقدام کنند.
ميرزايي درباره قالب طراحي شده براي اين سامانه گفت: نرم افزار مذکور براساس طراحي واكنش گرا بوده به گونه اي كه براي نمايش در موبايل، تبلت و رايانه ظاهري متفاوت و مناسب دارد.
ميرزايي با بيان اينكه در اين سامانه امكان ارسال پيامك در زمان ثبت درخواست براي مشتريان فراهم آمده، گفت: از ديگر قابليت هاي اين سامانه ارایه خدمات وب سرويس به ساير سازمان ها و اشخاص حقوقي است كه با استفاده از اين خدمت سازمان ها قادر خواهند بود با استفاده از كدپستي و با شماره تلفن ثابت اطلاعات مكاني متناظر مانند نشاني استاندارد پستي، مختصات جغرافيايي، تلفن ثابت، كد ISIC  كسب و كار و غیره را به صورت برخط دريافت کنند.
وي گفت: این سامانه از طريق نشاني gavahi.post.ir  در دسترس است.
مديرعامل شركت پست نیز از جابه جايي ۱۳۰ ميليون مرسوله در كشور در سه ماه نخست سال جاري خبر داد و گفت: جهت گيري پست به سمت محصولات با ارزش افزوده است.
حسين مهري افزود: از اين ميزان ۳۵ درصد پست سفارشي، ۳ درصد پست ويژه و ۶۲ درصد امانت پستي افزايش و در بخش پيشتاز ۸ درصد كاهش داشتيم.
وي از شكل گيري پست نوين با توجه به نياز مردم خبر داد و گفت: پست نوين با توجه به نياز مردم  به سرعت درحال شكل گيري است و زيرساخت فيزيكي آن مهيا شده و اقدامات الكترونيكي و نرم افزاري آن نيز به سرعت در حال انجام است.
مهري افزود: در دو سال اخير با حمايت وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، امكانات لازم نرم افزاري فراهم و تغيير نگرش در مجموعه اتفاق افتاده است. 
وي ادامه داد: درحال حاضر همه همكاران در كشور و هيات موزعين تجهيز مي شوند و آموزش هاي لازم در حال انجام است و تا پايان شهريور ۱۰۰ درصد آموزش ها به اتمام مي رسد.
مديرعامل شركت پست ازجمله اولويت هاي پست در سال ۱۳۹۵ را تجارت الكترونيكی دانست و گفت: متاسفانه از اين حيث عقب ماندگي داريم و ضرورت دارد با شتاب بيشتري تجارت الكترونيكي فعال شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :