آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185955
تاریخ انتشار : 15 تیر 1395 11:41
تعداد بازدید : 843

معاون وزیر صنعت:

سرمایه‎گذاری‎ها به واحدهای تولیدی کمک می کند

محسن صالحی نیا، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشستی خبری که به مناسبت روز صنعت و معدن برگزار شده بود، گفت: در جذب سرمایه‎گذاری خارجی بعد از برجام اقدامات مناسبی انجام شده و امیدواریم با گسترش سرمایه‎گذاری‎ها وضعیت واحدهای تولیدی کشور بهبود پیدا کند.

فناوران- وی افزود: کارگروه رفع موانع تولید در سراسر استان ها با محوریت وزارت صنعت تشکیل شده است که بر این اساس 36 هزار واحد تولیدی درخواست خود را برای دریافت تسهیلات به سامانه مربوطه ارایه 
کرده اند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 13 هزار و 200 واحد صنعتی و 13 هزار و 100 واحد کشاورزی کوچک و متوسط که پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد دارند، قرار است مورد حمایت واقع شوند تا ظرف یک سال به بهره برداری رسند.
وی گفت: هم اکنون 5 هزار و 700 واحد برای معرفی به بانک ها و تامین تسهیلات واجد شرایط شده اند که هنوز آمار تشکیل پرونده آنها در بانک ها قابل توجه نیست و تنها 300 واحد موفق به اخذ مصوبه دریافت تسهیلات از بانک ها شده اند.
به گفته صالحی نیا، برای فعال سازی واحدهای با پیشرفت بالای 60 درصد هم برنامه هایی وجود دارد تا رونق را به آنها برگردانیم، ضمن اینکه مکانیزمی در نظر گرفته شده تا از طریق تامین منابع موردنیاز از یوزانس های مدت دار، پرداخت بدهی واحدهای دولتی به تولیدکنندگان و استفاده از بازار سرمایه بتوان وضعیت تولیدکنندگان را بهبود 
بخشید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :