آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185958
تاریخ انتشار : 15 تیر 1395 11:44
تعداد بازدید : 661

رونمایی از ویرایش دوم سند راهبردی وزارت صنعت

معاون وزیر صنعت معدن با اعلام رونمایی ویرایش دوم سند راهبردی این وزارتخانه گفت: طرح آمایش سرزمین منتظر تایید وزیر صنعت است.

مهر- حسین ابویی درخصوص برنامه راهبردی وزارت صنعت که ویرایش اول آن سال گذشته رونمایی شده است، گفت: این برنامه راهبردی برای تمامی ذی‎نفعان ارسال شد تا بتوان از نظرات آنها در جهت اصلاح این استراتژی استفاده کرد که بر این اساس هم اکنون ویرایش دوم آن نهایی شده و برای چند رشته دیگر صنعتی نیز برنامه راهبردی تنظیم و به آن اضافه شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: طرح آمایش سرزمینی در چارچوب برنامه های معاونت طرح و برنامه در حال انجام است که پس از تایید نهایی وزیر صنعت، معدن و تجارت در اختیار همگان قرار می گیرد تا بتوان بهره برداری لازم از آن صورت گیرد.
وی گفت: درخصوص سرمایه گذاری خارجی در برنامه ششم وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان یک بخش پیشران در تحقق رشد اقتصادی مطرح شده که بر این اساس توجه به سرمایه گذاری و شناسایی سرمایه گذاران دغدغه جدی وزارت صنعت معدن و تجارت است.
به گفته ابویی، ۲۰ هزار و ۵۰۰ طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۲۰ درصد شناسایی شده اند که برآورد می شود ۷ هزار و ۶۰ هزار اشتغال ایجاد کنند، ضمن اینکه با مجموعه اقدامات انجام شده ۱۳ هزار و ۵۰۰ طرح نیمه تمام با اشتغالزایی ۲۳۰ هزار نفر به بهره برداری رسیده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :