آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186033
تاریخ انتشار : 19 تیر 1395 10:36
تعداد بازدید : 636

با وجود بی‌اطلاعی شرکت‌های اینترنتی

واعظی: تعرفه موبایل و اینترنت 20 درصد ارزان شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام کاهش 20 درصدی تعرفه تلفن همراه و اینترنت گفت: استفاده نکردن از تلفن ثابت برای شرکت مخابرات هزینه دارد و بر این اساس برای تامین آن، کمترین هزینه نگهداری شامل پرسنل و کابل از مشترکان دریافت می شود.

خانه ملت- محمود واعظی با بیان اینکه تعدیل قیمت خطوط ثابت مراحل قانونی خود را طی می کند، افزود: چند ماه گذشته جلساتی بین دبیرخانه کمیسیون تنظیم مقررات و شرکت مخابرات برگزار شد که در این جلسه ها، هزینه ها و سرمایه گذاری های آینده بررسی و مقرر شد در برخی از تعرفه هایی که به مردم فشار وارد می کند، تغییری ایجاد نشود.
واعظی ادامه داد: استفاده نکردن از تلفن ثابت برای شرکت مخابرات هزینه دارد، بر این اساس برای تامین این هزینه کم ترین هزینه نگهداری شامل پرسنل و کابل از مشترکان دریافت می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: براساس تصمیم گیری جدید هزینه مکالمه تلفن ثابت درون استانی بین 6-7 درصد افزایش پیدا می کند و از30ریال به 45 ریال برای تلفن درون استانی است و تلفن ثابت به همراه همانند گذشته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه هزینه اینترنت در سبد خانوار کاهش یافته است، گفت: هم زمان با افزایش تعرفه تلفن ثابت، تعرفه تلفن همراه کاهش و همچنین هزینه اینترنت بین 17 تا 20 درصد کمتر شده است. 
به گزارش فناوران، وزیر ارتباطات درحالی خبر از کاهش 17 تا 20 درصدی هزینه اینترنت می دهد که بخش خصوصی و شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنت از این موضوع اظهار بی اطلاعی می کنند. دبیر شورای عالی فضای مجازی نیز پیش تر گفته بود: تعرفه استفاده از اینترنت جهانی تغییر نکرده است. کاهش ذکرشده خوب مورد توجه قرار نگرفته؛ زیرا درحقیقت استفاده از شبکه داخلی به عنوان الزامی در کنار استفاده از اینترنت ذکر شده است.وی ادامه داد: کاهش قیمت به این معنا خواهد بود هر فردی که به عنوان نمونه 4 گیگابیت اینترنت به مشترکان پهن باند می فروشد، باید به همان میزان از شبکه های داخلی ظرفیت بفروشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :