آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186034
تاریخ انتشار : 19 تیر 1395 10:37
تعداد بازدید : 615

دادستان تهران:

اپراتورها در افشای اطلاعات مشترکان مسوولند

دادستان تهران از دستگیری فردی که اطلاعات خطوط مشترکان ایرانسل را انتشار داده بود و از ارسال پرونده به دادسرای مربوطه خبر داد.

دادسرای انقلاب تهران- عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب درخصوص انتشار و افشای اطلاعات مشترکان ایرانسل در فضای مجازی گفت: موضوع در اختیار قرار گرفتن اطلاعات مشترکان ایرانسل مربوط به حدود 2 سال و نیم گذشته بوده که منجر به تشکیل پرونده در آن زمان و برخورد با فرد خاطی شد.
وی افزود: درباره بازنشر این اطلاعات در هفته گذشته، موضوع از طریق پلیس فتا پیگیری وIP مورد استفاده توسط این شخص در یکی از شهرستان ها شناسایی شد. فرد خاطی اطلاعات مشترکان را با طراحی روباتی در شبکه اجتماعی تلگرام منتشر می کرد و طی دستوری که به پلیس فتا صادر شد، فرد خاطی در تاریخ 13 تیرماه دستگیر و پرونده به لحاظ محل وقوع جرم به دادسرای مربوطه ارسال شد.
دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: نامبرده در تحقیقات عنوان کرده که اطلاعات مشترکان ایرانسل را از طریق یکی از گروه هایی که عضو آن بوده استخراج و دریافت کرده و اقدام به طراحی روباتی کرده و از این طریق اطلاعات مشترکان را هک کرده است.
جعفری دولت آبادی افزود: چنین اقداماتی چندین سال است که تکرار می شود اما هیچ گونه تدابیر و اقدامات پیشگیرانه از سوی برخی اپراتورها انجام نمی شود؛ لذا برای جلوگیری از احتمال تکرار چنین مواردی در آینده ضرورت دارد مسوولان اپراتورها در این زمینه اقدام کرده تا از انتشار مجدد چنین اطلاعاتی پیشگیری شود، در غیر این صورت مسوولیت و عواقب آن به عهده اپراتورها خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :