آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186044
تاریخ انتشار : 19 تیر 1395 10:55
تعداد بازدید : 608

موفقیت چینی ها با محصولات گران هم ادامه می یابد؟

یکی از ویژگی های گوشی های چینی قیمت مناسب آنهاست. درحالی که کیفیت بسیاری از این گوشی ها در سطح بهترین گوشی های برندهای معتبر دنیا است با این حال قیمت این گوشی ها گاهی از نصف قیمت گوشی های پرچمدار کمتر است. در این گزارش به علت ارزان بودن گوشی های چینی می پردازیم.

ساحره چمنی
 یکی از مهم ترین دلایلی که باعث کاهش قیمت گوشی های چینی می شود، عرضه این دستگاه ها به شکل آنلاین است. این مدل عرضه گوشی باعث می شود برخی از هزینه ها از جمله اجاره بهایی که بابت نگهداری گوشی صرف می شود، از قیمت نهایی گوشی کم شود.
عامل دیگری که روی کاهش قیمت گوشی های چینی تاثیرگذار است،  بازاریابی آنلاین است با این روش هزینه تبلیغات فیزیکی از میان برداشته می شود و فروشنده نیازی به اجاره کردن بیلبورد ندارد.
از سوی دیگر حاشیه سود کمی که شرکت های چینی برای گوشی های شان در نظر می گیرند، باعث افزایش فروش می شود و به این شکل سود بیشتری به دست می آورند.
شرکت های چینی معمولا گوشی هایشان را در بازارهای درحال توسعه همچون هند و کشور خودشان عرضه می کنند جایی که مشتریان به دنبال خرید گوشی با قیمت کم اما امکاناتی پیشرفته هستند.
به این ترتیب شرکت هایی مثل شیائومی و ZTE توانسته اند جایگاهی در میان بزرگ ترین شرکت های موبایلی دنیا به خود اختصاص دهند. بنابراین میزان تبلیغاتی که شیائومی برای محصولاتش انجام می دهد در برابر سامسونگ بسیار کم است.
اما این موضوع باعث شده سهم سامسونگ در بازار موبایل چین به شدت کاهش پیدا کرده و هر فصل به میزان بیشتری کاهش می یابد.

 افزایش تدریجی قیمت گوشی های چینی
درحالی که همیشه گوشی های چینی را به عنوان گوشی های ارزان می شناسیم، اما از آن جهت که شرکت های چینی نیز کم کم درحال پیشرفت هستند و تلاش می کنند محصولاتی در سطح جهانی تولید کنند که قابلیت رقابت با گوشی های برندهایی مثل سامسونگ و اپل را داشته باشد، مجبورند از امکانات و اجزایی باکیفیت استفاده کنند، به این ترتیب کم کم قیمت محصولات چینی با افزایش همراه می شود.
مثلا P9 هوواوی امسال با دوربین دوگانه، بدنه ای فلزی و کیفیت ساخت مطلوبی عرضه شد، اما این گوشی قیمتی برابر ۶۵۰ دلار دارد و قیمت این گوشی برای نسخه P9 Plus به ۸۴۹ دلار نیز رسیده است؛ بنابراین قیمت این گوشی حتی از برخی گوشی های شرکت های سامسونگ هم بیشتر شده است.
از سوی دیگر شرکت شیائومی نیز درصدد عرضه گوشی هوشمندی با قیمت ۶۰۰ دلار است.
آیا گوشی های گران قیمت چینی مشتری دارند؟
گزارش ها حاکی است که گوشی های هوواوی نسبت به سایر گوشی های چینی از فروش بالایی برخوردار است و طرفداران بسیاری دارند. بنابراین به نظر می رسد گوشی های گران قیمت در بازار محلی فروش دارند. 
به این ترتیب شیائومی نیز درصدد است چنین روندی را در پیش بگیرد.
بنابراین خیلی دور از ذهن نیست که به زودی اپل و سامسونگ از بازار موبایل دنیا حذف شوند. این موضوع درباره لوازم خانگی نیز اتفاق می افتد.
اما آیا بازارهای بالغ و اشباع شده ای که به گوشی های باکیفیت اما ارزان قیمت چینی عادت کرده اند، حاضرند برای خرید گوشی های چینی که با افزایش قیمت همراه شده اند، پول پرداخت کنند؟ در این بازارها محصولاتی مانند گوشی های اچ تی سی، ال جی و سامسونگ طرفدار دارند؛ چراکه این برندها مدت هاست که حضوری پررنگ دارند و مردم به آنها بیشتر اعتماد می کنند.
این در حالی است که بسیاری از افراد هنوز به گوشی های چینی اعتماد ندارند و حتی برندهایی مثل شیائومی و هوواوی نتوانسته اند نظر بسیاری از کاربران را جلب کنند.
به هرحال، تولیدکنندگان چینی اکنون می توانند گوشی ها و محصولات موبایلی با کیفیتی تولید کنند که با گوشی های برندهای بزرگ جهانی برابری کند. کاربران محصولاتی می خواهند که علاوه بر زیبایی کیفیت خوبی داشته باشد و بتواند نظر افراد را جلب کند.
حتی آیفون های اپل هم در چین تولید می شوند. سال گذشته گوگل یک شرکت چینی را برای ساخت گوشی نکسوس انتخاب کرد بر این اساس به نظر می رسد که حتی شرکت های بزرگی همچون گوگل هم به پشتیبانی از تولیدکنندگان چینی درآمده اند تا این محصولات را به جهانیان معرفی کنند.
بر این اساس خیلی دور از ذهن نیست که در آینده ای نزدیک شاهد شکوفایی شرکت های چینی در دنیا باشیم و ببینیم که حتی با محصولات گران قیمت می توانند نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :