آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186050
تاریخ انتشار : 19 تیر 1395 11:1
تعداد بازدید : 586

نمایشگرهای ایسوس، محافظی برای چشمان کاربران

سبک زندگی دیجیتال امروز خطرات بسیاری برای ما به همراه دارد، به ویژه برای چشمان ما که مشکلات آن بازگشت ناپذیر و پرهزینه است. با توجه به این موضوع شرکت ایسوس نمایشگری به بازار عرضه کرده است که با کمک فناوری ASUS Eye Care یا فناوری محافظت از چشم، تجربه مشاهده راحت نمایشگر و ایمنی چشمان تضمین می شود.

درباره این مانیتور باید بگوییم که امواج نور فرابنفش در طول موج 455-415 نانومتر دارای انرژی بالایی هستند و می توانند به چشمان کاربر یا به عبارت دقیق تر به عدسی و شبکیه چشم آسیب برسانند. امواج رنگ های آبی در میان طیف رنگ های مریی اثرگذاری بیشتری دارند و می توانند از چشمان کاربر عبور کنند که نتیجه آن نزدیک بینی یا بیماری ماکولا (لکه زرد- شایع ترین علت کوری افراد میان سال و مسن) است.
همچنین نور آبی نمایشگر ها می تواند باعث آسیب، خستگی چشم، سردرد و اختلالات خواب شود. محققان ایسوس با اندازه گیری مقدار مناسب کاهش نور آبی برای کاربردهای مختلف درنهایت به طراحی ویژگی جدید کاهش نور آبی در بخش تنظیم های نمایشگر رسیدند. به واسطه یک منو کاربران می توانند از میان چهار نوع فیلتر نور آبی در نمایشگر بنا به نوع کاربرد خود، بهترین را انتخاب کنند.
موضوع آزاردهنده دیگر برای کاربران مانتیور است. پرش تصویر یا Flicker نتیجه روشن و خاموش شدن سریع LED موجود در صفحه نمایش است و بیشتر هنگام نمایش با نور کم قابل مشاهده است. مشکلی که رخ می‎دهد منبسط و منقبض شدن دایمی مردمک چشم است که  نتیجه آن خستگی، فشار به چشم و سردرد است. 
فناوری ضد لرزش  و پرش تصاویر ایسوس یا   Flicker-Free از تنظیم فعال و هوشمند روشنایی نور زمینه برای ارایه یک تجربه راحت نمایش استفاده می کند. تنظیم هوشمند نور زمینه از کاهش روشنایی صفحه نمایش که باعث فلاش های سریع نور زمینه می شود، جلوگیری می کند. نمایشگر های ایسوس مجهز به تنظیم فعال و هوشمند نور زمینه، چشمان شما را در برابر خستگی، سوزش و سردرد ناشی از خستگی چشم محافظت می کنند. این فناوری نمایشگری بدون لرزش و پرش را در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آن می توانید ساعت ها روی صفحات گسترده کار کنید، بازی کنید و به تماشای فیلم بپردازید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :