آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186052
تاریخ انتشار : 19 تیر 1395 11:4
تعداد بازدید : 575

عرضه جدیدترین کارت گرافیک های گیگابایت برای حرفه ای ها

گیگابایت از جدیدترین و قدرتمندترین کارت گرافیک مجهز به چیپ GP104 رونمایی کرد.

فناوران- کارت گرافیک GTX 1080 XTREME GAMING گیگابایت در حال حاضر بالاترین فرکانس هسته و حافظه را در میان کارت های GTX 1080 این برند در اختیار دارد. گیگابایت برای قدرت نمایی در مقابل سایر برند های تولیدکننده کارت گرافیک از طراحی برد، مدار تغذیه و خنک کننده اختصاصی پیشرفته ای بهره می برد.سیستم خنک کننده WindForce 3X جدید به سه فن 100 میلی متری مجهز است که یکی از فن ها با ارتفاع کمتری نسبت به دو فن دیگر نصب شده است. فن های خنک کننده جدید گیگابایت نیز به دو بلبرینگ مجهز هستند تا طول عمر و راندمان بالاتری ارایه دهند. طراحی خاص هیت سینک های آلومینیومی، چهار درصد عملکرد بهتر در خنک سازی پردازنده گرافیکی GP104 به ثبت می رساند. همچنین شش لوله انتقال حرارت با آلیاژ مس در WindForce 3X با ساختار طراحی ترکیبی و سطح تماس مستقیم با GP104 سبب افزایش راندمان به میزان 29 درصد می شود. فناوری 3D Active Fan در فن ها در محدوده دمای مشخص شده، غیر فعال مانده و در این شرایط از کارکرد بدون نویز خنک کننده لذت خواهید برد. همچنین مجموعه هیت سینک و لوله های انتقال حرارت به تنهایی و بدون کمک گرفتن از فن ها به خنک سازی پردازنده گرافیکی، چیپ ست های حافظه GDDR5X و مدار تغذیه می پردازند.
همچنین فعالیت یا عدم فعالیت سه فن 100 میلی متری توسط دیود های نوری به کاررفته زیر عبارت FAN STOP به اطلاع کاربران می رسد. عبارت XTREME GAMING نیز به صورت مداوم نورپردازی می کند و با استفاده از نرم افزار اختصاصی گیگابایت قادر به انتخاب رنگ دیود های نوری از میان 16.8 میلیون رنگ ترکیبی خواهید بود. خطوط مورب هم به صورت حرف X که با دیودهای نوری احاطه شده، تداعی کننده سری XTREME GAMING است. پل SLI HB اختصاصی گیگابایت نیز به دیود نوری مجهز شده و افکت جذابی برای آن در نظر گرفته شده است. 
پلیت فلزی و زیبای پشت برد هم از کارت گرافیک در مقابل صدمات احتمالی جلوگیری می کند.  علاوه بر این مدار تغذیه GTX 1080 XTREME GAMING از چوک و خازن های به کار رفته در کارت گرافیک حرفه ای GTX Titan X استفاده شده تا کیفیت و طول عمر بالای کارت را تضمین کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :