آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186061
تاریخ انتشار : 19 تیر 1395 11:15
تعداد بازدید : 510

حمله با بمب و سلاح به گوگل

غول عرصه تکنولوژی این بار به جای میزبانی از حملات هکرها و مقابله با نفوذ سایبری، با یک مهاجم مسلح روبه رو شده که چند حمله علیه این شرکت انجام داده است.


آنا- رائول موریلو دیاز، نام مردی است که پلیس او را به جرم آتش زدن یک خودروی متعلق به شرکت گوگل و خرابکاری در دفتر این شرکت و ورود غیرمجاز دستگیر کرده است. 
براساس گزارش پلیس، این شخص به خودروی مخصوص «دید خیابان» (Street View) گوگل حمله کرده و با بمب آتش زا آن را به آتش کشیده است. 
به گفته پلیس، این مرد که فکر می کرد شرکت گوگل او را زیر نظر گرفته است و زندگی خصوصی اش را روی خط اینترنت پخش می کند، با یک بمب دست ساز به خودروی گوگل حمله کرد و شیشه آن را شکست. 
در گزارش های پلیس، شهادت رسمی شهودی درج شده است که خودروی شاسی بلند این مرد را در شب دیگری که یک ورود غیرمجاز به دفتر گوگل رخ داده است، در آن حوالی دیده اند. دو حمله دیگر و شکستن شیشه خودروی گوگل نیز توسط این مرد از سوی شهود گزارش شده است. پیش از این نیز گوگل با اعتراض های اجتماعی درباره برنامه های تصویری و پخش اطلاعات زندگی روزمره مردم مواجه بود و افرادی که از انتشار اطلاعات شخصی خود بیم داشتند، راهپیمایی هایی علیه این شرکت انجام داده بودند اما هرگز حمله خشونت باری انجام نشده بود و این نخستین مورد از خشونت عریان علیه این غول دیجیتال است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :